Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Ile kosztuje strona na Facebooku z 19 tysiącami fanów? Na Allegro 5 tysięcy złotych

GM
Grzegorz Marczak
31

Jeśli zastanawialiście się za ile można sprzedać fan page pełny ludzi to jednym z przykładów może być strona Taniec. Jak sama nazwa wskazuje fan page dotyczy tańca - patrząc na ścianę tej strony widać, że jest ona dość aktywna o czym świadczy też fakt, że zgromadziła blisko 19 tysięcy fanów. Aukc...

Jeśli zastanawialiście się za ile można sprzedać fan page pełny ludzi to jednym z przykładów może być strona Taniec. Jak sama nazwa wskazuje fan page dotyczy tańca - patrząc na ścianę tej strony widać, że jest ona dość aktywna o czym świadczy też fakt, że zgromadziła blisko 19 tysięcy fanów.

Aukcja kończy się za dwa dni - na razie najwyższą kwotą za ten profil jest 1,5 tysiąca złotych a kup teraz ustawione jest na 5 tysięcy. Pytanie czy ktoś da 5 tysięcy złotych za 19 tysięcy fanów?

Teoretycznie korzyść z takiej strony na Facebooku miałby serwis tematycznie związany z muzyką. Podłączając się do dość aktywnego fan page (Taniec ma przyrost fanów na poziomie ponad 2,6 tysiąca tygodniowo - według Facead), mając tematycznie zbliżony serwis można przekierować na niego dość skutecznie ruch.Myślę, że z czasem tego typu ofert na Allegro pojawi się więcej. Mamy mnóstwo stron na Facebooku potworzonych przez tak zwane agencje social media tylko po to aby gromadzić fanów pod późniejsze akcje reklamowe i marketingowe. Swojego czasy były to niezłe wyścigi kto pierwszy założy fan page w stylu "Ja ♥ [i tutaj wstawiamy cokolwiek]. Ludzie "fanowali" takie strony jakby byli w obłędzie - najszybszym agencjom udało się w ten sposób zgromadzić nawet ponad 100 tysięcy fanów per strona.

Niestety z czasem okazało się, że nie wystarczy nazwać się agencją social media aby zarabiać pieniądze - klienci nie pchali się drzwiami i oknami a cen za tak zwane profesjonalne prowadzenie strony na Facebooku bardzo szybko spadały. Może za chwilę okazać się, że jedynym sposobem na zarobienie przez social media specjalistów jakichkolwiek pieniędzy będzie sprzedaż stron Facebooka :)

Za informacje o aukcji podziękowania dla Przemka Orzechowskiego

Ps. Zaznaczę jedynie, że nie wiem czy aukcja ta jest prawdziwa i czy faktycznie sprzedający jest właścicielem fan page. W tekście nigdzie nie podawana jest nazwa sprzedawanej strony a jedynie link do jej statystyk.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookfan page