Google

Tylko na Antyweb: Google zaczął rozumieć i przemawiać do nas po polsku!

Tomasz Popielarczyk
Tylko na Antyweb: Google zaczął rozumieć i przemawiać do nas po polsku!
112

Dzisiejszego poranka nasi czytelnicy (dzięki wielkie!) donieśli nam o wprowadzeniu do Google Now lepszej obsługi języka polskiego. Asystent rozpoznawał już większość pytań zadawanych po polsku. Teraz wbudowany syntezator odpowiada na nie w naszym języku w niemalże perfekcyjny sposób! Nowośc przys...

Dzisiejszego poranka nasi czytelnicy (dzięki wielkie!) donieśli nam o wprowadzeniu do Google Now lepszej obsługi języka polskiego. Asystent rozpoznawał już większość pytań zadawanych po polsku. Teraz wbudowany syntezator odpowiada na nie w naszym języku w niemalże perfekcyjny sposób!

Nowośc przyszła najwyraźniej w nocy bo od rana otrzymujemy informacje o tym, że już działa u niektórych użytkowników. W moim przypadku rozwiązanie to aktywować musiałem ręcznie, zmieniając język w ustawieniach wyszukiwania głosowego.

Asystent odpowiada kobiecym głosem - dobrze go moduluje i akcentuje odpowiednie litery w słowach. Czasem zdarzają się problemy z odmianą, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Wyszukiwanie w języku polskim nie działa jednak jeszcze na zegarkach z Android Wear - ciągle mam tutaj język angielski zarówno w interfejsie jak i wyszukiwarce. Działa natomiast sławetne "Ok, Google". Skonfigurowałem telefon tak, że reaguje zarówno na pulpicie, w aplikacjach jak i ekranie blokady, pokazując panel wyszukiwania głosowego.

Nie wiem jeszcze jak aktywować specjalne funkcje, a więc polecenia zapisywania notatek, wywoływania połączeń głosowych. Zwykłe "zadzwoń do nazwa_kontaktu" nie działa, podobnie zresztą jak "jak dojechać do nazwa_miejscowości". Niewykluczone, że te elementy zostaną dopiero dodane z czasem. Jak na razie zatem mamy do dyspozycji wszystko, co zostało wprowadzone wraz z Knowledge Graph w 2013 roku.

Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu jako częściowy dowód. Sprawdźcie, czy wyszukiwanie głosowe działa już u Was

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglePolskagoogle nowhot