Startups

Kokos.pl pierwszy chwali się wynikami.

Grzegorz Marczak
Kokos.pl pierwszy chwali się wynikami.
13

Kokos.pl to pierwszy polski serwis z internetowymi pożyczkami (zaraz po nim wystartowało finansowo.pl a potem monetto.pl) Kokos jako pierwszy też chwali się osiągniętymi wynikami związanymi z działaniem jego systemu pożyczkowego i mechaniki jaką wdrożył. W informacji prasowej, którą dostałem...

Kokos.pl to pierwszy polski serwis z internetowymi pożyczkami (zaraz po nim wystartowało finansowo.pl a potem monetto.pl) Kokos jako pierwszy też chwali się osiągniętymi wynikami związanymi z działaniem jego systemu pożyczkowego i mechaniki jaką wdrożył.

W informacji prasowej, którą dostałem możemy przeczytać o serwisie kilka ciekawych informacji. Okazuje się, że w serwisie internauci zawarli już ponad 600 pożyczek na łączną kwotę sięgającą blisko 400 tysięcy złotych. W chwili obecnej ilość zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 6,5 tysiąca osób.

Z kilkuset zawartych transakcji 120 pożyczek zostało już całkowicie spłaconych, kolejne 130 jest w trakcie spłacania (jak przypuszczam reszta pożyczek jest w trakcie "uruchamiania").

Ważny wskaźnikiem jest procent pożyczek opóźnionych. Kokos raportuje, że tylko 8 pożyczek zanotowało opóźnienia w spłatach ale wszystkie opóźnienia nie są dłuższe niż jeden miesiąc - należy jednak pamiętać, że serwis działa dopiero 3 miesiące.

Czytając notkę prasową można odnieść wrażenie, że Kokos zadowolony jest z wyników jakie do tej pory osiągnął. W notce możemy przeczytać, o tym iż serwis planuje pozyskać w przeciągu dwóch następnych lat nawet do 100 tysięcy zarejestrowanych osób.

Wydaje mi się, że wyniki przedstawione przez Kokos.pl chyba dają nadzieję na rozwój tej formy pozyskiwania pieniędzy w naszym kraju.

Ciekawy jestem jak inne serwisy pożyczkowe (monetto i finansowo) radzą sobie na rynku i czy mogą już pochwalić się jakimiś danymi? (chociaż dla monetto może być jeszcze za wcześnie) - zapytam się właścicieli czy zechcą podzielić się podobnymi danymi do tych jakie zaprezentował kokos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu