Felietony

Klawiatura i wyświetlacz na nowej karcie płatniczej od MasterCard

Marcin Kamiński
Klawiatura i wyświetlacz na nowej karcie płatniczej od MasterCard
11

Nowe technologie to nie tylko kolejne modele komputerów, telefonów i aplikacji. To również nowe i ciekawe rozwiązania w świecie płatności bezgotówkowych. Po takich gadżetach jak breloczek, naklejka czy zegarek pozwalający na opłacanie drobnych zakupów w sklepach stacjonarnych przychodzi czas na nowy...

Nowe technologie to nie tylko kolejne modele komputerów, telefonów i aplikacji. To również nowe i ciekawe rozwiązania w świecie płatności bezgotówkowych. Po takich gadżetach jak breloczek, naklejka czy zegarek pozwalający na opłacanie drobnych zakupów w sklepach stacjonarnych przychodzi czas na nowy rodzaj karty płatniczej, wyposażonej we własny wyświetlacz oraz miniaturową klawiaturę. Prezentacji takiej nowości dokonała firma MasterCard.

MasterCard Display Card to nowy rodzaj karty kredytowej, wyposażony we własny wyświetlacz oraz małych rozmiarów klawiaturę. Przy dokonywania płatności na mniejsze sumy lub wypłatach z bankomatu zachowuje się ona tak samo jak każda inna, dotychczas znana nam karta płatnicza.

Zmiana pojawia się jednak w momencie, kiedy dojdzie do konieczności dokonania płatności na dużą sumę, opłacenia zakupów internetowych lub innej transakcji o podwyższonym ryzyku. Wówczas w użycie idzie mała klawiatura umieszczona na karcie MasterCard Display Card – aby potwierdzić płatność, konieczne będzie wprowadzenie kodu otrzymanego na nasz telefon komórkowy za pomocą SMS’a. Jest to proste zabezpieczenie, gwarantujące, że w przypadku utraty naszej karty kredytowej, nikt bez naszego telefonu nie dokona nią przelewów na poważne sumy pieniędzy.

Zamontowany na karcie kredytowej MasterCard wyświetlacz okaże się przydatny, gdy będziemy chcieli sprawdzić aktualne saldo naszego konta czy listę ostatnio dokonanych transakcji.

Dotychczas na rynek trafiały już karty kredytowe wyposażone w ekrany, jednak to MasterCard Display Card jako pierwsza oferuje połączenie wyświetlacza oraz klawiatury, umożliwiającej wprowadzanie kodów zabezpieczających transakcje na większe kwoty. Jeżeli możliwe będzie samodzielne ustawienie limitów, od których użycie kodu z SMS'a będzie koniecznie, sam chętnie sprawdziłbym działanie nowości od MasterCard w praktyce. Rozwiązanie to wydaje się całkiem wygodne dla użytkowników i mogące dać faktycznie dodatkowe zabezpieczenie podczas przelewania sporych kwot pieniędzy lub płatności za zakupy w sklepie internetowym.

Niestety żaden z banków w Polsce nie zapowiedział jeszcze oficjalnie wprowadzenia nowej karty kredytowej MasterCard do swojej oferty.

Źródło: Cnet

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MasterCard