Mobile

Klawiatura do smartfona, którą zwijasz w rulon i chowasz do kieszeni. Szalone, ale podoba mi się

Tomasz Popielarczyk
Klawiatura do smartfona, którą zwijasz w rulon i chowasz do kieszeni. Szalone, ale podoba mi się
17

Nie wiem jak Wy, ale ja nie przepadam za pisaniem na dotykowej klawiaturze. Ok, przy krótkich wiadomościach, notatkach i mailach jeszcze się sprawdza, ale gdy trzeba napisać coś dłuższego, kompletnie odpadam. Dla takich jak ja LG opracowało klawiaturkę o nazwie Ruly, która zachwyca swoją konstrukcją...

Nie wiem jak Wy, ale ja nie przepadam za pisaniem na dotykowej klawiaturze. Ok, przy krótkich wiadomościach, notatkach i mailach jeszcze się sprawdza, ale gdy trzeba napisać coś dłuższego, kompletnie odpadam. Dla takich jak ja LG opracowało klawiaturkę o nazwie Ruly, która zachwyca swoją konstrukcją.

LG Ruly to mobilna klawiatura dla smartfonów i tabletów, jakiej jeszcze nie widziałem. Urządzenie ma być niezwykle łatwe w transporcie, a to wszystko dzięki konstrukcji pozwalającej na zwinięcie jej niczym rulon. W takiej postaci LG Ruly wygląda bardzo kompaktowo, co doskonale widać na zdjęciach. Można zatem ją schować do dowolnego plecaka, a nawet wcisnąć do kieszeni spodni (jeżeli nie będzie nam przeszkadzało, że wystaje). Po wyjęciu i rozwinięciu klawiatura automatycznie się włączy oraz nawiąże łączność z uprzednio sparowanym urządzeniem znajdującym się w zasięgu.

Klawiatura komunikuje się bezprzewodowo po Bluetooth 3.0. Jednocześnie można je połączyć z dwoma urządzeniami i przełączać się miedzy nimi za pomocą jednej kombinacji przycisków. Za zasilanie odpowiada pojedyncza bateria AAA, która ma wystarczyć na 3 miesiące średnio intensywnego użytkowania. Oczywiście nie sprecyzowano, co oznacza "średnio intensywne". Zakładam, że chodzi o maksymalnie 2 godziny dziennie.

Konstrukcja została wykonana z poliwęglanu oraz plastiku ABS. Stopka została przystosowana zarówno do smartfonów jak i tabletów o maksymalnej przekątnej ekranu 10,1 cala. Zastosowane klawisze wyglądem i rozmiarem mają mocno przypominać desktopowe klawiatury, więc producent zapewnia, że LG Roly nie obniży komfortu pracy. Klawisze przypominają dość mocno klawiatury w laptopach, mają niski skok i charakterystyczny klawisz Fn, za pomocą którego uzyskamy dostęp do multimedialnych poleceń oraz bloku numerycznego.

Przyznaję, że mam słabość do klawiatur dla urządzeń mobilnych. Klawiatura była pierwszym akcesorium, które kupiłem do mojego Galaxy Taba S.  Intensywnie korzystam też z Microsoft Universal Mobile Keyboard, która niestety nie jest tak kompaktowa, jak propozycja LG. Wynika to z prostego faktu, że dużo piszę, więc mój zachwyt nad LG Ruly może być przesadzony. Klawiaturka będzie wystawiona podczas targów IFA, które ruszą już za kilka dni. Na pewno przyjrzę się jej z bliska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu