Apple

Okruszki w klawiaturze? Apple zamierza rozwiązać ten problem

Jakub Szczęsny
Okruszki w klawiaturze? Apple zamierza rozwiązać ten problem
16

Przyznajcie się, kto z Was kiedykolwiek jadł przy komputerze, w sąsiedztwie klawiatury? Moja praca jest niestety okupiona nierzadko koniecznością posilania się w taki sposób. Cały czas piję kawę / yerbę przy biurku i raz na jakiś czas zjem cokolwiek tuż nad panelem klawiszy. Zdarza się, że okruszki wylądują na klawiaturę (albo co gorsza płyn) i jest kłopot. Apple chce z tym walczyć.

Producenci elektroniki co jakiś czas składają wnioski na patenty, które mają uczynić nasze obcowanie z technologiami lepszym i prostszym. Najnowszy taki dokument prosto od Apple wskazuje na to, że gigant zamierza rozprawić się z okruchami oraz płynami w klawiaturach, które powodują zużywanie się ich elementów. Chyba każdy z Was wie jak wygląda zalanie panelu klawiszy lub dostanie się tam śmieci. Przyciski albo wchodzą opornie, albo w ogóle "nie odbijają".

Apple ma pewien sposób na okruszki oraz płyny w klawiaturze

Pomocne miałyby być membrany oraz uszczelki zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń dalej, wgłąb mechanizmów poszczególnych klawiszy. Ponadto, miałby zostać zastosowany mieszek, który za pomocą gazów wypychałby ze szczelin takie zanieczyszczenia.

input devices that include mechanisms that prevent and/or alleviate contaminant (such as dust, liquid, and so on) ingress. These mechanisms may include membranes or gaskets that block contaminant ingress; structures such as brushes, wipers, or flaps that block gaps around key caps

bellows that blast contaminants with forced gas out from around the key caps, into cavities in a substrate of the keyboard, and so on; and/or various active or passive mechanisms that drive contaminants away from the keyboard

Pomysł Apple to odpowiedź na zmieniające się potrzeby konsumentów

Millenialsi na przykład nie chcą pracować w biurach - wolą wykonywać swoje obowiązki zdalnie w ulubionej kawiarni lub tak jak ja - w domu, nawet w piżamie kontaktując się ze swoimi zespołami przez komunikatory. W takich miejscach nietrudno o zabrudzenie klawiatury - pomysł Apple jest więc skierowany do osób, które w dalszym ciągu chcą korzystać z komputerów, ale niekoniecznie w zupełnie sterylnych miejscach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu