Samsung

KitKata dla Galaxy SIII nie będzie...

161

Samsung Galaxy S3 - jeszcze do niedawna jeden z najpotężniejszych smartfonów na rynku, dziś skamielina przyczepiona do podeszwy Koreańskiej firmy, która w końcu musiała odpaść. Flagowiec wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2012 roku nie dostanie więcej aktualizacji oprogramowania ze strony Sam...

Samsung Galaxy S3 - jeszcze do niedawna jeden z najpotężniejszych smartfonów na rynku, dziś skamielina przyczepiona do podeszwy Koreańskiej firmy, która w końcu musiała odpaść.

Flagowiec wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2012 roku nie dostanie więcej aktualizacji oprogramowania ze strony Samsunga - a to tłumaczone jest tak, jak w przypadku modeli Galaxy S, czy Galaxy S2 - telefon nie jest w stanie płynnie obsłużyć nowej wersji oprogramowania Google. Jak donosi SamMobile, parę dni temu wyciekł raport dotyczący procesu aktualizacji modelu Galaxy SIII, pokazujący nam, że jedynym problemem, odcinającym urządzenie od dalszych aktualizacji jest... brak miejsca na aplikacje wchodzące w skład  interfejsu graficznego Samsunga - Nature UI.

Jest to smutna wiadomość dla posiadaczy modelu Galaxy SIII, jednak znając Samsungową "troskę" o swoich klientów, najprawdopodobniej udostępni nam aktualizację dodającą parę ciekawych funkcji z KitKata do Jelly Bean - jednak na tym świat się nie kończy. Użytkownicy, którzy zachwalają sobie wydajną pracę swoich komórek, zawsze mogą zdecydować się na wgranie nieoficjalnego oprogramowania, takiego jak CyanogenMod, czy MIUI, opartego o najnowszą wersję oprogramowania Google, sygnowaną numerem 4.4.

Patrząc na wywiązanie się z umowy, Samsung dostarczał oprogramowanie dla swojego starego flagowca przez ponad 18 miesięcy - miejmy nadzieję, że dzisiejsze urządzenia - flagowe jak i budżetowe, będą aktualizowane chociaż tyle czasu - zamierzacie kupić nowszego Galaxy S, czy zostajecie przy swoim ulubionym smartfonie?

Źródło informacji: SamMobile; Grafika: DigitalTrends;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu