Samsung

Samsungi z rodziny Galaxy Tab 4 na pierwszych wideo-recenzjach!

Rafał Kurczyński
Samsungi z rodziny Galaxy Tab 4 na pierwszych wideo-recenzjach!
38

Nowe tablety Samsunga z rodziny Galaxy Tab sygnowane "czwórką", są próbą odświeżenia dotychczasowej wizji tabletów z interfejsem graficznym TouchWiz. Urządzenia te możemy zamówić w przedsprzedaży, a ich wysyłka zacznie się już 16 maja, nie kupujmy jednak kota w worku! Koreańska firma postanowiła...

Nowe tablety Samsunga z rodziny Galaxy Tab sygnowane "czwórką", są próbą odświeżenia dotychczasowej wizji tabletów z interfejsem graficznym TouchWiz. Urządzenia te możemy zamówić w przedsprzedaży, a ich wysyłka zacznie się już 16 maja, nie kupujmy jednak kota w worku!

Koreańska firma postanowiła wprowadzić na rynek trzy wersje swojego flagowego tabletu, posiadającego ekran 7'', 8' i 10,1', przy czym ich ceny w przedsprzedaży zaczynają się od 699 złotych.  Specyfikacja sprzętowa urządzeń wygląda następująco:

  • Ekran typu TFT o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli;
  • Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 APQ8026 taktowany zegarem 1,2 GHz z GPU Adreno 305;
  • 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3;
  • 8 (7') lub 16 GB pamięci flash, z możliwością korzystania z kart pamięci microSD o pojemności maksymalnie 64 GB;
  • Wi-Fi b/g/n z WiFi- Direct oraz Bluetooth 4.0;
  •  GPS, Glonass;
  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 Mpix z przednią kamerką 1,3 Mpix;
  • złącza microUSB 2.0 i mini-jack 3,5 mm.

Bardzo miłą ciekawostką jest fakt, że tablety działają pod kontrolą Androida 4.4.2, a odnajdziecie je w ofercie sklepu Sferis.

Pierwsze wrażenia z użytkowania Samsunga Galaxy Tab 4 7':

Pierwsze wrażenia z użytkowania Galaxy Tab 4 8':

Pierwsze wrażenia z użytkowania Galaxy Tab 4 10,1':

Modele Galaxy Tab 4 idealnie kontrastują z niedawno zaprezentowaną serią Pro Samsunga, będąc tanimi urządzeniami dla tłumu oraz drogimi, potężnymi maszynami do podstawowych zadań w terenie - przynajmniej dla niektórych. Bardzo miłym dodatkiem do urządzeń, jest ich nowy, ulepszony interfejs Nature UI, bazujący na widoku "smartfonowym", niczym jak w Nexusie 7. Ciekawą koncepcją jest gest wysunięcia szybkiego menu z aplikacjami za pomocą pociągnięcia palcem od prawej krawędzi okna do środka, co według mnie jest idealnym przeniesieniem sprytnej funkcjonalności z serii Note do zwykłych tabletów - o dziwo mi się to podoba.

Bardzo ciekawą rzeczą jest nawiązanie do kafelkowego ułożenia ekranu głównego, który jest jednak odrobinę inny od tego, który spotkamy w Galaxy Tab Pro oraz Galaxy Note Pro - Samsung wie co robi, mając finansowe możliwości, aby eksperymentować.

Moim zdaniem, bardzo ciekawym wyborem spośród wszystkich wariantów jest Galaxy Tab 8, który kosztując tysiąc złotych oferuje wszystko, czego potrzeba zwykłemu użytkownikowi do codziennego życia w sieci - tak chociaż myślę. Który z Galaxy Tabów 4 jest dla was najciekawszym oraz dlaczego korzystacie właśnie z tabletów Samsunga?

Grafiki: PhanDroid ; Techismyzone;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsunggalaxyprohotmobile