Google

Kiosk Google Play to coś więcej niż czytnik RSS

Grzegorz Ułan
Kiosk Google Play to coś więcej niż czytnik RSS
36

1 lipca tego roku Google zamknęło jedną z ważniejszych swoich usług, jakim był Czytnik RSS. Wydawało się, że poszedł po prostu w odstawkę. Dziś okazuje się, że to nie do końca zapomniany temat i jakby rozszerzoną jego wersją możemy cieszyć się w wersji mobilnej w postaci Kiosku Google. To nic inn...

1 lipca tego roku Google zamknęło jedną z ważniejszych swoich usług, jakim był Czytnik RSS. Wydawało się, że poszedł po prostu w odstawkę. Dziś okazuje się, że to nie do końca zapomniany temat i jakby rozszerzoną jego wersją możemy cieszyć się w wersji mobilnej w postaci Kiosku Google.

To nic innego jak czytnik newsów, naszych dawnych RSS-ów, a także innych propozycji, związanych z naszymi zainteresowaniami. Z założenia to takie ulepszone Google Currents, czyli aplikacja na wzór Flipboarda, ale bardziej polska.

I to podstawowa jego przewaga nad innymi agregatorami newsów. Cała aplikacja jest po polsku i proponuje wiadomości z polskich serwisów. Do tego możemy dodać do obserwowanych inne nasze źródła z aplikacji Google Currents (wcześniej można było tam dodać RSS-y z czytnika, nie wiem jak teraz). Niektóre serwisy mają własne zakładki ze swoimi newsami, my wcześniej zadbaliśmy o to, by pojawić się w Google Currents i teraz możemy się pochwalić takimi obrazkami jak na głównym zrzucie tego wpisu.

Wybrane artykuły możemy dodawać do zakładek, takie miejsce z wpisami do przeczytania na później. Tak na gorąco, wydaje mi się to kompletna aplikacja do zapoznawania się z bieżącymi wiadomościami z wybranych źródeł na urządzeniach mobilnych. Myślę, że dla większości użytkowników z powodzeniem zastąpi inne aplikacje tego typu, które obecnie nie do końca były dostosowane dla polskich odbiorców.

Kiosk Google Play do pobrania z Google Play.

Zakładkę z Antyweb znajdziecie pod tym linkiem - Antyweb w Kiosku Google, oczywiście już po zainstalowaniu aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

czytnik RSSKiosk Google Play