Amazon

Kindle Voyage - przecieki na temat nowego czytnika Amazonu

Jan Rybczyński
Kindle Voyage - przecieki na temat nowego czytnika Amazonu
13

Chociaż czytniki starzeją się najwolniej wśród elektroniki użytkowej i nawet pierwsze model wciąż nadają się do użytku, to niewątpliwie rozwój tej technologii jest ciekawy i warto go śledzić, zwłaszcza jeżeli dotyczy najważniejszego gracza, czyli Amazonu, który praktycznie ukształtował rynek. Jak si...

Chociaż czytniki starzeją się najwolniej wśród elektroniki użytkowej i nawet pierwsze model wciąż nadają się do użytku, to niewątpliwie rozwój tej technologii jest ciekawy i warto go śledzić, zwłaszcza jeżeli dotyczy najważniejszego gracza, czyli Amazonu, który praktycznie ukształtował rynek. Jak się okazało niemiecki oraz japoński oddział Amazonu przez pomyłkę opublikował w swoim sklepie dane nowego produktu jakim jest Kindle Voyage, prawdopodobnie następca Kindle Paperwhite. Niektóre zmiany w nim wprowadzone mogą być istotne z punktu widzenia ergonomii.

Kindle Voyage ma posiadać ekran o przekątnej 6 cali o wysokiej gęstości pikseli 300 PPI. Dokładna rozdzielczość nie jest znana, ale może to oznaczać na przykład 1600 x 900 pikseli.Rozmiary nowego czytnika będą wynosiły 112 x 116 x 8 mm i ma być on w założeniu najcieńszym czytnikiem Kindle w historii. Wiadomo również, że wzorem poprzedników, będą dostępne dwie wersje: WiFi oraz 3G w cenach odpowiednio 190 i 250 dolarów. Sprzedaż miałby rozpocząć się 4 listopada. Tyle podaje serwis Engadget.

Za to The Verge podaje jeszcze jedną ciekawą informację. Mianowicie Kindle Voyage ma posiadać wbudowane w ramkę ekranu sensory nacisku, które przez lekkie naciśnięcie pozwolą zmieniać strony. Byłby to pierwszy czytnik Amazonu z dotykowym ekranem, który posiadałby inną metodę zmienia stron niż przez smyranie palcem po ekranie. Ten drobiazg może być zaskakująco istotny podczas użytkowania. Trzymając czytnik w jednym ręku za jego ramkę jest wyjątkowo trudno zmienić stronę, nie pomagając sobie drugą ręką. W informacjach przewija się również inteligentne podświetlenie. Zabrakło wzmianki o wodoszczelności, co niczego oczywiście nie wyklucza. Pełną specyfikację poznamy w momencie oficjalnej premiery.

Ponieważ nie pojawiły się jaszcze zdjęcia nowego czytnika, w nagłówku widnieje pierwsza wersja Kindle Paperwhite, którą używam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu