Amazon

To pierwsza taka oferta na Kindle w ofercie Amazon

Kamil Świtalski
3

Amazon zapowiedział nową edycję Kindle kierowaną ku najmłodszym użytkownikom. I choć sam czytnik jest już doskonale znany, to w takim pakiecie go jeszcze nie było!

Regularnie wspominam, że Kindle jest moim ulubionym elektronicznym gadżetem. To rzecz która nie zmienia się od blisko dekady — i nic nie wskazuje na to, by coś się w tej sprawie miało zmienić. To urządzenie po które zawsze sięgam z nieskrywaną przyjemnością: kojarzy mi się z błogim lenistwem i wygodą. A przez to, że właściwie 100% czasu mam w nim aktywowany tryb samolotowy, nic mnie tam nie rozprasza. I to najbliższy analogowym sprzętom elektroniczny gadżet z jakiego mam przyjemność korzystać. Dlatego też nowa oferta z Kindle, stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach, wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Kindle dla dzieci: nowy wariant czytnika w ofercie Amazon

Myśląc o książkach dla dzieci — myślę przede wszystkim o fantastycznych wydaniach. Na fajnym papierze, pełnych kolorowych ilustracji i przepięknych rozwiązań. Na Kindle o takich cudach można pomarzyć — bo choć jego ekran jest fantastyczny, to w tej roli absolutnie się nie sprawdzi. Czym zatem jest zapowiedziany Kindle dla dzieci? To nic innego jak doskonale znany czytnik w nowej ofercie. Mowa o 6" wariancie czytnika z PPI 167. 16 odcieni szarości, wbudowane podświetlenie, to po prostu znany i lubiany Kindle 10.

Kindle (2019)
Rozmiar ekranu 6″
PPI 167
Rozdzielczość 800 x 600 px
Waga 174 g.
Wymiary 160 x 113 x 8,7 mm.
Pamięć wbudowana 8 GB
Obsługa Audible Tak
Łączność WiFi

Ale czymś Amazon chce zachęcić nowych użytkowników. No i tak — w ofercie znanej jako Kindle dla Dzieci nie kryje się żadne nowe urządzenie. Amerykański gigant postanowił za 20$ więcej dorzucić co pakietu kolorowe etui (do wyboru cztery warianty), dwuletnią gwarancję (pamiętajmy że mowa o rynku amerykańskim, gdzie takowa nie jest standardem) oraz roczną subskrypcję FreeTime Unlimited. Ta ostatnia umożliwia dostęp do ponad 20 tysięcy książek dla najmłodszych — a poza nimi dochodzą również materiały wideo i aplikacje, z których można skorzystać na innych urządzeniach.

Ale jako że samo urządzenie to w gruncie rzeczy znany i lubiany Kindle 10, firma postanowiła pójść o krok naprzód i zaserwować drobne zmiany w oprogramowaniu. Kindle for Kids doczekał się specjalnych odznaczeń za aktywność, opcji zmiany tapety bez większego kombinowania, a także nowego, zaawansowanego, słownika: Word Wise. Ten ostatni ma pomóc w rozszerzaniu słownictwa i niemal natychmiast zaserwuje wyjaśnienie dla trudnych słów, które znalazły się w tekście.

Koszt takiego urządzenia (a może raczej: pakietu z urządzeniem) wynosi 109,99$ — czyli 20 dolarów więcej, niż musielibyśmy zapłacić za Kindle 10. Biorąc pod uwagę jednak zestaw usług i dodatków — wydaje się to być naprawdę uczciwą ceną. Urządzenie już teraz dostępne jest w formie pre-orderów, do pierwszych klientów wysłane zostanie 30 października. Póki co jednak to oferta kierowana wyłącznie na rynek amerykański, dla nas pozostaje więc co najwyżej ciekawostką.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu