Antyapps

Kilometrówka -- zapisuj przejechane służbowo odległości

A
Antyapps
2

Prowadzenie działalności gospodarczej wcale nie jest takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Założenie firmy to jedno, ale trzeba być przede wszystkim przygotowanym na to, że taka zabawa generuje ogromne koszty. Na szczęście sporo wydatków można odpisywać od podatku, dzięki czemu koniec końców...

Prowadzenie działalności gospodarczej wcale nie jest takie kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Założenie firmy to jedno, ale trzeba być przede wszystkim przygotowanym na to, że taka zabawa generuje ogromne koszty. Na szczęście sporo wydatków można odpisywać od podatku, dzięki czemu koniec końców część tych kosztów udaje się odzyskać. Tak właśnie ma się sprawa z samochodem służbowym, którego koszty eksploatacji i utrzymania mogą być zawarte w kosztach wrzuconych w firmę.

Kilometrówka to aplikacja, która może przydać się osobom zarówno prowadzących własną działalność gospodarczą, jak i tym, którzy wykorzystują własny samochód w celach służbowych. Mogą to być nie tylko delegacje, ale także spotkania z klientami czy zakupy magazynowe. Program służy do zapisywania przejechanych kilometrów oraz wyliczania kwoty, o jakiej zwrot możemy starać się na koniec miesiąca, roku czy też kwartału.

Rozpoczynamy od wyboru opcji "Dodaj nowy wpis", gdzie najpierw ustalamy rodzaj pojazdu (osobowy do oraz powyżej 900 cm3, motocykl lub motorower). Na podstawie tego aplikacja sama wylicza stawkę za przejechany kilometr zgodnie z aktualnym cennikiem paliwa - można również zmieniać walutę. Kolejne pola do uzupełnienia to data wyjazdu, miejsce początkowe i docelowe (możemy samodzielnie wpisać ilość przebytych kilometrów albo "zapytać Google", które na podstawie map GPS określi dokładnie odległość), cel wyjazdu, a także stan licznika przed rozpoczęciem podróży. Na koniec możemy poprosić również o wygenerowanie trasy powrotnej, jeśli wiemy, że będzie identyczna. Wszystkie wyjazdy będą zapisane w dziale "Historia". W przypadku, gdy trasy się powtarzają, istnieje możliwość ich duplikowania.

Kilometrówka to program dla tych, którzy lubią oszczędzać. Wbrew pozorom z pieniędzy, które wydajemy w ciągu roku na benzynę, udałoby się uzbierać całkiem sporą sumę, może nawet na ekskluzywne wakacje. Dlatego skoro jest szansa na zwrot przynajmniej części kosztów poniesionych na służbowe podróże, to warto z niej skorzystać. Interfejs programu pozostawia co prawda wiele do życzenia, jednak wielbiciele funkcjonalności nie będą mieli powodów do narzekania. Prosta, łatwa w obsłudze, funkcjonalna - ta aplikacja spełni swój cel, ale użytkowników z pewnością nie zachwyci.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: