Uncategorized

Wizje przyszłości od Microsoftu

Grzegorz Marczak
Wizje przyszłości od Microsoftu
24

Przyznam, że uwielbiam tego rodzaju produkcje ponieważ bardzo pobudzają wyobraźnie. Można powiedzieć, że tworzenie takich wizji jest stosunkowo proste w porównaniu do ich realizacji. Z drugiej właśnie od firm takich jak Microsoft wymaga się wytyczania kierunku rozwoju technologi. I mimo iż wizja ta...

Przyznam, że uwielbiam tego rodzaju produkcje ponieważ bardzo pobudzają wyobraźnie. Można powiedzieć, że tworzenie takich wizji jest stosunkowo proste w porównaniu do ich realizacji. Z drugiej właśnie od firm takich jak Microsoft wymaga się wytyczania kierunku rozwoju technologi. I mimo iż wizja ta w najbliższym czasie jest chyba mało realna to jednak jest bliska moim wyborażeniom tego na co pozwoli nam technika w przyszłości.


<a rel="nofollow" href="http://video.msn.com/?mkt=en-GB&amp;playlist=videoByUuids:uuids:a517b260-bb6b-48b9-87ac-8e2743a28ec5&amp;showPlaylist=true&amp;from=shared" target="_new" title="Future Vision Montage">Video: Future Vision Montage</a>

Ludzie z Microsoft na tym filmie pokazali do jakiego stopnia mogą ewoluować obecne produkty i technologie. Na filmie ujęte jest w bardzo zgrabny sposób wykorzystanie tego co teraz się rodzi czy też dopiero rozwija (papier elektroniczny, skanery 3d, identyfikacja elektroniczna). Jak widzimy w przyszłości (według MS) sieć będzie we wszystkim i wszędzie (już teraz większość urządzeń domowych jesteśmy pośrednio lub bezpośrednio w stanie podpiąć do sieci).

Warto też zwrócić uwagę na interfejsy użytkownika - właściwie nigdzie nie było czegoś co teraz nazywamy komputerem, wszędzie dotykowe ekrany lub też urządzenia obsługiwane głosem czy gestami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu