Uncategorized

Wizje przyszłości od Microsoftu

Grzegorz Marczak
24

Przyznam, że uwielbiam tego rodzaju produkcje ponieważ bardzo pobudzają wyobraźnie. Można powiedzieć, że tworzenie takich wizji jest stosunkowo proste w porównaniu do ich realizacji. Z drugiej właśnie od firm takich jak Microsoft wymaga się wytyczania kierunku rozwoju technologi. I mimo iż wizja ta...

Przyznam, że uwielbiam tego rodzaju produkcje ponieważ bardzo pobudzają wyobraźnie. Można powiedzieć, że tworzenie takich wizji jest stosunkowo proste w porównaniu do ich realizacji. Z drugiej właśnie od firm takich jak Microsoft wymaga się wytyczania kierunku rozwoju technologi. I mimo iż wizja ta w najbliższym czasie jest chyba mało realna to jednak jest bliska moim wyborażeniom tego na co pozwoli nam technika w przyszłości.


<a rel="nofollow" href="http://video.msn.com/?mkt=en-GB&amp;playlist=videoByUuids:uuids:a517b260-bb6b-48b9-87ac-8e2743a28ec5&amp;showPlaylist=true&amp;from=shared" target="_new" title="Future Vision Montage">Video: Future Vision Montage</a>

Ludzie z Microsoft na tym filmie pokazali do jakiego stopnia mogą ewoluować obecne produkty i technologie. Na filmie ujęte jest w bardzo zgrabny sposób wykorzystanie tego co teraz się rodzi czy też dopiero rozwija (papier elektroniczny, skanery 3d, identyfikacja elektroniczna). Jak widzimy w przyszłości (według MS) sieć będzie we wszystkim i wszędzie (już teraz większość urządzeń domowych jesteśmy pośrednio lub bezpośrednio w stanie podpiąć do sieci).

Warto też zwrócić uwagę na interfejsy użytkownika - właściwie nigdzie nie było czegoś co teraz nazywamy komputerem, wszędzie dotykowe ekrany lub też urządzenia obsługiwane głosem czy gestami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu