Google

Kilka kont Google i jedno Chrome, aby je połączyć

11

W deweloperskich wersjach Google Chrome pojawiła się właśnie funkcja o której marzyłem od dawna - możliwość wygodnego używania kilku kont Google jednocześnie. Włącznie z synchronizacją zakładek, ustawień itd. Dotychczas, Chrome mogło znajdować się tylko w dwóch stanach, zsynchronizowane z konkret...

W deweloperskich wersjach Google Chrome pojawiła się właśnie funkcja o której marzyłem od dawna - możliwość wygodnego używania kilku kont Google jednocześnie. Włącznie z synchronizacją zakładek, ustawień itd.

Dotychczas, Chrome mogło znajdować się tylko w dwóch stanach, zsynchronizowane z konkretnym kontem Google, albo nie. Jednak testowana jest własnie możliwość wykorzystywania kilku profili. Aktywny można wybrać dla każdego okna przeglądarki osobno, uzyskując w każdym pełen zestaw korzyści oferowanych przez synchronizację przeglądarki - a w tym wypadku profilu.

W praktyce oznacza to, że mając otwarte dwa okna przeglądarki w jednym możemy korzystać z prywatnego konta Google, a w drugim z firmowego. Wraz ze skojarzonymi z każdym kontem zakładkami, aplikacjami oraz tematem graficznym.

Sceptycy mogą zakrzyknąć, że to nic specjalnego, ponieważ Google umożliwiło niedawno przelogowywanie się z jednego konta na drugie w niektórych swoich usługach. Jednak łatwo się w tym pogubić, nie wszystkie to obsługują, a przeciętny user nie jest w stanie tego ogarnąć.

Stąd na tłumaczeniu mniej "technicznym" kolegom, dlaczego nie da się udostępnionego dokumentu otworzyć będąc zalogowanym na prywatne konto i jak to obejść zmarnowałem długie godziny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle docsChrome