Seriale

Oby Bagiński zrobił dla Dukaja to samo, co dla Sapkowskiego. Zwiastun "Kierunek: Noc" od Netfliksa

Weronika Makuch
Oby Bagiński zrobił dla Dukaja to samo, co dla Sapkowskiego. Zwiastun "Kierunek: Noc" od Netfliksa
14

Netflix zaprezentował pierwszą zapowiedź serialu inspirowanego prozą Jacka Dukaja. Kierunek: Noc zapowiada się bardzo ciekawie.

Pierwszy belgijski serial oryginalny pod tytułem Kierunek: Noc otrzymał pierwszy zwiastun. Scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja - Starość Aksolotla. Fabuła zaprezentuje nam postapokalityczną wizję świata. Serial rozpocznie katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które wyniszczy wszystko, co stanie jej na drodze. Głównymi bohaterami opowieści są pasażerowie i członkowie załogi nocnego lotu z Brukseli. Postanawiają obrać kurs na zachód, aby odnaleźć schronienie w mroku.

Kierunek: Noc. Zwiastun serialu od Netfliksa

Producentami wykonawczymi zostali Tomasz Bagiński (Wiedźmin) oraz Jacek Dukaj. Za reżyserię odpowiadać będą Inti Calfat i Dirk Verheye, czyli twórcy z Belgii. Showrunnerem całości został Jason George (The ProtectorNarcos). W serialu pojawią się aktorzy z Belgii, Polski, Francji, Włoch, Niemiec, Rosji i Turcji. Wystąpią m.in.: Jan Bijvoet (Borgman, W objęciach węża), Mehmet Kurtulus (Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem, Polowanie na prezydenta), Laurent Capelluto (Mr. Nobody, Czarny punkt), Pauline Étienne (Zakonnica, Eden), Stefano Cassetti (Młoda i piękna, Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie) oraz Ksawery Szlenkier (Czas honoru, Krew z krwi).

Te filmy trafiły wcześniej na VOD. Polskie produkcje do obejrzenia online

Pasażerów i załogę łączy właściwie tylko jedno - wola przetrwania końca świata za wszelką cenę. Poza tym są pełni różnic. Na pokładzie znajdują się zaróno bogaci jak i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi. Pochodzą z przeróżnych środowisk, większości nie łączy nawet wspólny język. Wybuchowa mieszanka charakterów, doświadczeń, przyzwyczajeń i zachowań z pewnością zapewni nam sporo bardzo ciekawych starć.

Altered Carbon: Resleeved – anime na Netflix. Zaskakująco dobre, lepsze niż drugi sezon serialu

Zdjęcia do Kierunek: Noc rozpoczęły się pod koniec września 2019 roku. Sześć odcinków serialu pojawi się na platformie Netflix na całym świecie jeszcze w tym roku. Na razie niestety nie są znane konkrety. Już teraz bardzo cieszę się na premierę produkcji i jestem jej bardzo ciekawa. Miejmy nadzieję, że to niezwykłe międzynarodowe połączenie wraz z duchem zdolnego Jacka Dukaja sprawi, że otrzymamy po prostu bardzo dobry serial, o którym zbyt szybko nie zapomnimy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu