Microsoft

Kiepski start Xbox Series X/S. Nie działa Xbox Live, nie przejmuj się - nie tylko Tobie

Paweł Winiarski
Kiepski start Xbox Series X/S. Nie działa Xbox Live, nie przejmuj się - nie tylko Tobie
8

Premiera nowych Xboksów Series X oraz Series S jednak z problemami. Nie chodzi jednak ani o dostawy, ani o samą konsolę - ale o kluczową dla nich usługę sieciową. Xbox Live leży i gracze nie mogą się zalogować.

Dziś swoją oficjalną światową premierę miały nowe konsole Microsoft - Xbox Serie X oraz Xbox Series S. Oba sprzęty są świetne, o czym wspominaliśmy w naszych recenzjach:

Recenzja Xbox Series X
Recenzja Xbox Series S

Sam obserwowałem dziś na swoich mediach społecznościowych ile radości mieli znajomi, którzy zamówili swoje nowe konsole i cieszyli się z ich rozpakowywania oraz podłączania. Niestety, wielu graczy donosi, że nie może się zalogować o usługi Xbox Live, czyli kluczowej kwestii w przypadku nowych konsol. To przecież dzięki sieciowej infrastrukturze można grać w produkcje z Game Passa, największego asa w rękawie Microsoftu.

Problemy z Xbox Live wykazuje również strona badająca aktualny status usługi:

Powód? Najprawdopodobniej przeładowanie głównej części usługi nowymi Xboksami, które przecież muszą się po podłączeniu do sieci poaktualizować. Drugi powód to prawdopodobnie Destiny 2, które miało dziś premierę swojego nowego dodatku. Jestem bardzo ciekawy jak będzie on działał na PlayStation 5/PlayStation 4 i czy w ogóle uda się zalogować do gry. Nie ukrywam, że na dzisiejszy wieczór i noc zaplanowałem swój wielki powrót do produkcji Bungie.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu