3

Kibicuj i sam wygrywaj na tych Mistrzostwach

mundial
Piłka nożna to bezapelacyjnie najpopularniejszy sport świata. Interesują się nim ludzie na całym świecie i trudno byłoby znaleźć inną dyscyplinę, która łączy ze sobą osoby z różnych kontynentów w takim stopniu. W dodatku to te rozgrywki potrafią zgromadzić przed telewizorami czy komputerami miliony widzów. Teraz tuż przed nami Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, które będą odbywać się w Rosji i z pewnością będą wspaniałym wydarzeniem sportowym.

Piłka jest jedna, a bramki są dwie

W ferworze przygotowań należy zadbać o wiele elementów. Na tych mistrzostwach nie zabraknie polskiej reprezentacji, która zaczyna swój marsz po zwycięstwo od spotkania z Senegalem. Kibice muszą pamiętać nie tylko o odpowiednim wsparciu biało-czerwonych, ale również zapewnieniu sobie wysokiej jakości transmisji. Nie każdy w końcu będzie w stanie pojechać do Rosji i bezpośrednio uczestniczyć w tym pięknym sportowym święcie.

Liczy się przede wszystkim dobrej jakości obraz. Jednocześnie trzeba zadbać o obsługę kanałów telewizyjnych, na których będą transmisje z meczy, albo połączenie z internetem i używanie doskonale znanych usług z kanałami sportowymi, które obecnie dostępne są również w formie aplikacji na najnowsze Smart TV z Androidem. Ważnym czynnikiem pozostaje wielkość samego panelu oraz technologia w jakiej został wykonany – szerokie portfolio dopracowanych telewizorów oferuje Sony, dostępny na rynku od lat.

Przerwa w meczu

Każdy jednak kibic może w końcu chcieć odpocząć od mistrzostw świata. Da się je oglądać cały czas, ale trzeba przyznać, że każdy potrzebuje wtedy nawet chwili odpoczynku od tego, bądź możliwości wzięcia wszystkiego w swoje ręce i spróbowania własnych sił na boisku. Tu doskonałym narzędziem uzupełniającym pozostaje oczywiście konsola do gier. Skoro mamy już piękny telewizor, to nie zaszkodzi posiadanie kolejnego, jakże użytecznego urządzenia.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Obecnie najbardziej zgranym ze sobą połączeniem będzie ekosystem opierający się na produktach Sony. Japończycy znacznie rozwinęli swoją ofertę i starają się ją wyróżnić świetnymi opcjami zarezerwowanymi tylko dla ich urządzeń – postęp firmy widoczny jest od razu. Dobrze, mamy PlayStation 4 lub PlayStation 4 Pro, więc przechodzimy do tytułu przenoszącego piłkę nożną, zawodników oraz stadiony i tłumy kibiców w wirtualną rzeczywistość.

Do wyboru są dwie opcje. Pierwsza to PES 2018, a druga to FIFA 18, zatem wybór sprowadza się przede wszystkim do naszych prywatnych preferencji względem rozgrywki, grafiki oraz liczby licencjonowanych zespołów z lig. W tym ostatnim przoduje drugi tytuł, ale w temacie reprezentacji oferują to samo. Jako że mamy Mistrzostwa Świata, skupimy się na takim połączeniu.

Przejmujemy piłkę

Nagle jednak nasza ulubiona reprezentacja przegrywa. Jesteśmy załamani, czujemy rozgoryczenie, do naszych oczu mogą napłynąć nawet łzy – stawialiśmy na nich i kibicowaliśmy, ale na nic to się zdało. Możemy jednak zmienić losy danego spotkania i sami rozegrać jeszcze raz dane spotkanie. W końcu jak jesteśmy niezadowoleni ze sposobu gry drużyny, możemy sami spróbować zrobić to lepiej – wystarczy wziąć pada w swoje ręce i sprawdzić swoje umiejętności.

konsola do gier

Jeżeli jednak mamy smartfon Sony Xperia XZ2 możemy jednocześnie to zrobić i oglądać wszystkie bieżące spotkania. Ten model, a także starsze flagowce oferują funkcję Remote Play, która moim zdaniem możliwościami czyni te urządzenia nieporównywalnie lepszymi od jakichkolwiek gamingowych telefonów. Co to jednak jest Remote Play i co powoduje, że w ogóle o tym piszę?

Remote Play pozwala na kontynuowanie zdalnej rozgrywki z konsoli PlayStation na telefonie z logo Xperia. Wystarczy, że nasze PlayStation podłączone jest do sieci z dostępem do internetu, podobnie smartfon i już możemy grać. Oczywiście zanim zaczniemy, musimy jeszcze pobrać stosowną aplikację ze Sklepu Play.

Nowy wymiar mobilnego grania

Usługa Remote Play spełnia plan niektórych firm, które próbowały swoich sił oferując streamingowanie gier z serwerów prosto na telefony, ale nigdy nie powstało nic konkretnego z porządną bazą tytułów. Tymczasem tutaj Sony wzniosło się na wyżyny i stworzyło coś kompletnego. Aktualnie lista gier dostępnych na PlayStation 4 robi wrażenie, a jednocześnie należy tu pamiętać o wybitnych produkcjach, które zdobyły serca nie tylko recenzentów, ale także graczy. Tu bardzo dobrymi przykładami ekskluzywnych gier mogą być Horizon Zero Dawn czy najnowszy God of War, stający się nawet faworytem do gry tego roku.

Wróćmy jednak do piłki. Kiedy już znajomi się rozsiądą i będą oglądać mecz, my będziemy mogli jednocześnie z nimi kibicować, rozmawiać i grać na telefonie, wcielając w swoją ulubioną reprezentację i pnąc się po kolejnych turniejowych szczebelkach, najpierw pokonujących wszystkich w grupie. Pokażemy wirtualnym kibicom niezwykle cieszynki po zdobyciu widowiskowych bramek oraz prawdziwą precyzję w dryblingu między obrońcami przeciwnika.

pad DualShock 4

Tu jednak nasuwa się kolejna sprawa. Mianowicie chodzi o sterowanie – dotykowy ekran nie wydaje się tu być najlepszym wyborem. Na to również Sony przygotowało rozwiązanie. Dokładniej pisząc, pad DualShock 4 z konsoli możemy połączyć bezpośrednio ze smartfonem, a do tego najlepiej wykorzystać dedykowany chwytak, zapewniający stabilność tego duetu.

W taki oto sposób jesteśmy w stanie poczuć się tak, jakbyśmy grali na konsoli. Porównując samą rozgrywkę czy poziom grafiki do tytułów dostępnych w Sklepie Play zauważymy drastyczną różnicę na korzyść produkcji prosto z konsoli. Trudno się temu dziwić. W końcu chodzi tu o budżet wykorzystany do stworzenia danej produkcji oraz moc obliczeniową rdzenia całości – smartfony nie mają jednak szans w temacie wydajności z konsolami do gier. Z tego też względu Remote Play to jedno z najlepszych rozwiązań prosto od Sony.

Sony wszędzie sobie poradzi

Co natomiast jeżeli pojedziemy do Rosji i zechcemy pograć na konsoli, która została w towarzystwie telewizora i wyleguje się na szafce? W takiej sytuacji ponownie wystarczy łączność z siecią. Decydując się na hotel, nie powinniśmy mieć problemów z WiFi, zatem wystarczy zalogować się i już możemy połączyć się z PlayStation.

Sony Xperia XZ2 nada się wtedy nie tylko do robienia świetnych zdjęć i filmów ze stadionów oraz spoza, ale także zapewni świetne źródło rozrywki. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy najdzie ochota na jeszcze jeden mecz w FIFIE czy PES-ie.

graj z Sony Xperia XZ2

Moim zdaniem taki zestaw telewizor z serii Bravia, konsola PlayStation i smartfon Xperia stanowią zgrane połączenie i jestem pod wrażeniem, że Sony udało się je czymś wyróżnić na rynku, który rzadko kiedy oferuje coś wyjątkowego. Tymczasem tu dostajemy jedną z najlepszych usług, jakie zostały stworzone na telefony. Wiele osób narzekało kiedyś, że brakuje w tym wszystkim porządnych tytułów AAA na urządzenia mobilne, ale Remote Play skutecznie rozwiązuje ten problem, omijające ograniczenia sprzętowe. To pozostaje mocnym argumentem przemawiającym za kupnem konkretnego produktu.

Mistrzowska promocja

Z okazji Mistrzostwa Świata Sony przygotowało wiele atrakcyjnych ofert, które znajdziecie na stronie www.mistrzowieswiata.eu. Co więcej, decydując się do 31 lipca na smartfon Sony Xperia XZ2 otrzymamy zwrot aż 600 złotych, z kolei kupując Xperię XZ2 Compact możemy liczyć na 200 złotych. Wystarczy tu jedynie kupić nowy wymarzony smartfon w dowolnej sieci handlowej.

A jak tam Wasza forma na wirtualnych boiskach? Zamierzacie rozegrać Mistrzostwa Świata, sami wcielając się w jakąś reprezentację?

Tekst powstał we współpracy z Sony.