Startups

Nie musisz ruszać się z domu by być na European Start-up Days. A uwierz - warto tam zajrzeć!

Jakub Szczęsny
Nie musisz ruszać się z domu by być na European Start-up Days. A uwierz - warto tam zajrzeć!
3

Znakomici eksperci, aktualne i ważne tematy, a także historie praktyków biznesu. To już trzecia odsłona branżowej imprezy European Start-up Days. Do tego wcale nie musicie się ruszać z domu, żeby uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dzięki ING Bankowi Śląskiemu po raz kolejny European Start-up Days zobaczycie także w internecie.

Według nas to znakomity ruch organizatorów wydarzenia. Zgodnie z oczekiwaniami zainteresowanych, w tym roku ponownie zostanie udostępniona relacja live, dzięki której również ci, których trzymają służbowe obowiązki, będą mogli pozwolić sobie na obejrzenie prelekcji zaproszonych ekspertów. Nie bez powodu zresztą hasłem przewodnim banku jest "Zainspiruj się najlepszymi w biznesie".

European Start-up Days to nie tylko branżowa impreza. To miejsce spotkań startupowców oraz przedsiębiorców

W środowisku często narzeka się, że mało jest wydarzeń, w trakcie których chodzi o coś więcej niż wysłuchanie prelekcji praktyków biznesu. W ramach European Start-up Days będzie można nie tylko zobaczyć na żywo występujących na scenach ekspertów, ale również zawiązać nowe kontakty biznesowe. Dla zaczynających swoją przygodę ze startupami lub podmiotami, które już chcą sprzedawać swoje produkty taka możliwość jest niebywale ważna. Dlatego też oprócz paneli tematycznych mocno stawia się na networking, w trakcie którego możliwe będzie zdobycie nowych, kluczowych znajomości. Nie tylko startupowcy skorzystają z tego wydarzenia - livestream przygotowany przez ING Bank Śląski umożliwia zapoznanie się z prelekcjami z każdego miejsca na świecie, a ponadto - wszystkie będą dostępne w sieci również po zakończeniu European Start-up Days.

European Start-up Days obejrzycie w internecie. Sprawdźcie jak to zrobić!

European Start-up Days odbywa się już niebawem: 15-16 maja w katowickim Spodku. Zgodnie z oczekiwaniami uczestników oraz zainteresowanych poprzednich edycji, będzie możliwe obejrzenie transmisji na żywo w internecie. Dzięki temu nawet w trakcie wykonywania przez Was codziennych obowiązków będziecie w stanie zapoznać się z tym, co mają do powiedzenia prelegenci.

Partner European Start-up Days w Katowicach - ING Bank Śląski już po raz drugi umożliwia szerokiemu gronu zapoznanie się z tematami poruszanymi na konferencji. Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia tego wydarzenia jak tylko Wam wygodnie - za pomocą tabletu, komputera lub nawet telefonu komórkowego.

Transmisje realizowane we współpracy z ING Bankiem Śląskim będą dotyczyły sceny głównej, A oraz B. Odtwarzacz multimedialny dostarczony przez partnera pozwoli na szybkie przełączanie się pomiędzy transmitowanymi prelekcjami.

Harmonogram transmisji European Start-up Days:

  • 15 maja (wtorek): 9:30 - 17:00
  • 16 maja (środa): 10:00 - 15:15

ING Bank Śląski nie bez powodu transmituje European Start-up Days. Jako firma finansowa obiera sobie na cel wspieranie ludzi przedsiębiorczych, którzy zamierzają założyć własną firmę. Takie działanie to jedna z wielu form wsparcia banku - tym razem jest to dostęp do wiedzy oraz inspiracji płynących wprost od tych osób, które już teraz mogą się pochwalić sporymi sukcesami na rynku.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na samych ekspertów. Na European Start-up Days pojawi się branżowa śmietanka

European Start-up Days nie mogłoby się odbyć bez znanych twarzy nie tylko polskiej, ale i zagranicznej sceny startupowej. To właśnie od tych ekspertów goście wydarzenia będą mogli dowiedzieć się zupełnie nowych rzeczy lub posłuchać inspirujących historii, które mocno wpłynęły na prowadzone przez nich biznesy.

W gronie ekspertów European Start-up Days znalazł się Michał Sadowski - Michał nie dość, że założył Brand24 i z powodzeniem go rozwija, to w dodatku jest znaczącym w branży influencerem, który w swoich kanałach, również w mediach społecznościowych tworzy mocno angażujące treści i stanowi swego rodzaju wzór dla innych startupowców. Warto również wspomnieć o jego znakomitej książce "Rewolucja Social Media", która dla wielu stanowi swego rodzaju biblię w zakresie dobrych i skutecznych praktyk w mediach społecznościowych.

Ale to nie jedyny prelegent European Start-up Days. W Katowicach poznacie także Arkadiusza Regieca, prezesa spółki Beesfund - platformy equity crowdfundingowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Arkadiusz to rozpoznawalna postać polskiej sceny crowdfundingowej - nie tylko jest prezesem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu, ale również zarządza akceleratorem powołanym przez GPW oraz Beesfund.

Skoro o startupach mowa, to na European Start-up Days nie mogło zabraknąć Julii Krzysztofiak-Szopy - prezesa zarządu Fundacji Startup Poland. Jako zarządca największego w naszym kraju think-tanku technologicznego uchodzi za ikonę polskiej branży startupowej. Jej osiągnięcia wykraczają również poza granice naszego kraju - działa także w Szwajcarii oraz Dolinie Krzemowej. Jest także współwłaścicielem marki Wellfitting, która oferuje bieliznę produkowaną w Polsce.

Na European Start-up Days poznacie także Sergeya Butko - doskonale znanego w branży współzałożyciela CallPage. Początki jego kariery dotyczyły projektów internetowych oraz marketingowych - dzisiaj jest szefem działu marketingu w jednym z najszybciej rozwijających się obecnie polskich startupów.

Wiktor Schmidt to natomiast człowiek, którego w trakcie tego wydarzenia po prostu nie mogło zabraknąć. Od dekady rozwija Netguru - firmę, która działa nie tylko na polskim rynku, ale jest doskonale znana także za granicą. Wiktor ponadto jest członkiem zarządu Ten Square Games - firmy, która tworzy gry oparte na modelu Free to Play.

Głośne nazwiska, porywające tematy prelekcji to jednak nie wszystko - organizatorom zależy na tym, aby zintegrować młodych, zaczynających dopiero swoją przygodę przedsiębiorców z tymi, którzy już odnieśli sukcesy i mogą podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Zarówno uczestnicy European Start-up Days jak i X Europejskiego Kongresu Gospodarczego będą mieli okazję uczestniczyć w sesjach indywidualnych spotkań, gdzie będą mogli m. in. zadać pytania zaproszonym ekspertom. Miłą i wartą zobaczenia ciekawostką będą również strefy wystawiennicze, które będą mieć zasadniczo dwie funkcje: po pierwsze, pozwolą na pokazanie się młodym, łaknącym uwagi projektom. Po drugie - za pomocą tychże stref Polacy udowodnią, że są liczącym ośrodkiem startupowym w regionie i na tle innych rynków zwyczajnie nie mają czego się wstydzić.

European Start-up Days powoduje, że Polska jest ważnym punktem na światowej mapie startupowej

Solidni prelegenci, wsparcie instytucji finansowej oraz bardzo mocna marka European Start-up Days powodują, że niezmiernie cieszymy się z tego, że takie wydarzenia odbywają się właśnie w Polsce. To kolejny dowód na to, że Polska jest nie tylko krajem, w którym szkoli się świetnych programistów, ale także miejscem, w którym rodzą się nie tylko piękne, ale i genialne biznesowo idee. Właśnie w ramach takich spotkań można je odpowiednio ukształtować i zainspirować tych, których pomysły dopiero w głowach kiełkują. Nie ma chyba lepszej na to metody niż dzielenie się wiedzą osób, które mają ogromne doświadczenie w branży startupowej.

Tekst powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim

<IMG SRC="https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimp/N463201.440831ANTYWEB.PL/B21035907.219409183;dc_trk_aid=417955531;dc_trk_cid=100493839;ord=[timestamp];dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=?" BORDER="0" HEIGHT="1" WIDTH="1" ALT="Advertisement">

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu