Ciekawostki technologiczne

Kevin sam w domu... z LEGO. Nowy zestaw wkrótce w sprzedaży

Piotr Kurek
Kevin sam w domu... z LEGO. Nowy zestaw wkrótce w sprzedaży
4

LEGO nie przestaje zaskakiwać. Po ogromnym modelu Titanica przyszła pora na coś innego. Tym razem fani klocków i pewnego świątecznego hitu będą mieli okazję złożyć dom McCallisterów, w którym Kevin spędził samotnie Święta Bożego Narodzenia w filmie "Kevin sam w domu".

Dom z filmu "Kevin sam w domu" w wersji LEGO powstał w ramach LEGO Ideas. To zestawy przygotowane na podstawie pomysłów miłośników LEGO i przez nich wybrane. Są wśród nich oryginalne projekty i zestawy zainspirowane filmami. W ramach Ideas powstały m.in. kawiarnia Central Perk z serialu "Przyjaciele", Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, funkcjonalny fortepian, maszyna do pisania, rakieta NASA Apollo Saturn V czy statek w butelce.

LEGO Ideas Sam w domu oprócz szczegółowego domu z pokojami, które znane będą fanom filmu, oferuje kilka dodatkowych elementów. To między innymi domek na drzewie połączony z głównym budynkiem za pomocą liny, a także furgonetka głównych antagonistów - włamywaczy Harry'ego i Marva. Nie zabraknie też pułapek, które Kevin rozstawiał w domu, by "załatwić" włamywaczy. Zestaw pozwala odtworzyć kultowe już sceny: golenie Kevina, żelazko na twarzy Marva i wypalona łysina Harry'ego i wiele innych. Dom pełen jest szczegółów: od piwnicy po strych.

Bez Kevina nie ma świąt. LEGO Sam w domu pozwoli cieszyć się nimi cały rok

Ściany i dach domu otwierają się, pozwalając na łatwy dostęp do wnętrza. A tam kryje się wiele ruchomych elementów, w tym huśtające się puszki z farbami. Jest tam także piec w piwnicy, który świeci, oraz dźwignia, dzięki której Kevin może zjechać po schodach na swoich sankach.

Za projekt Ideas LEGO Sam w domu odpowiada Alex Storozhuk. To fan mieszkający na Ukrainie, gdzie razem z rodziną ogląda Kevina w każde święta. Zestaw LEGO Sam w domu składa się z 3955 elementów i posiada 5 minifigurek. Kevin, jego mama Kate, włamywacze Harry i Marv oraz stary Marley. Zestaw wyceniono w Polsce na 1099,99 zł i będzie dostępny w najbliższych tygodniach. I trzeba przyznać, że ten zestaw z klocków wygląda dużo lepiej niż zapowiedziana w ostatnich dniach nowa wersja filmu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu