Felietony

Każda innowacja odnośnie interfejsu do wprowadzania tekstu jest mile widziana

Grzegorz Marczak
Każda innowacja odnośnie interfejsu do wprowadzania tekstu jest mile widziana
27

Slice Keyboard próbuje zrewolucjonizować sposób wprowadzania tekstu na tabletach. Demo tej aplikacji jest już dostępne w Google Play - aplikację można testować na urządzeniach działających z Androidem i mających ekran o wielkości 7 cali lub większych. To jednak co widać na filmie, sposób działa...

Slice Keyboard próbuje zrewolucjonizować sposób wprowadzania tekstu na tabletach. Demo tej aplikacji jest już dostępne w Google Play - aplikację można testować na urządzeniach działających z Androidem i mających ekran o wielkości 7 cali lub większych.

To jednak co widać na filmie, sposób działania tej nowej "klawiatury" pokazuje, że czas innowacja robiona na siłę daje odwrotne efekty. Nawet podczas nagrania demo widać jak osoba wprowadzająca tekst męczy się przy pisaniu :) Zobaczcie zresztą sami :

Mimo wszystko cieszą mnie takie projekty ponieważ w mojej opinii interfejs jakim jest klawiatura już dawno powinien być zastąpiony przez coś bardziej efektywnego. Moim marzeniem jest głos. Niestety o ile aplikacje do rozpoznawania głosu są coraz lepsze to w przypadku zastąpienia interfejsu jakim jest klawiatura musiałby by być idealnie dokładne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu