Moje przemyślenia

Żegnaj Hotmailu, czas na Outlooka. Klient na Maka w drodze?

Konrad Kozłowski
9

Zaprezentowana przez Microsoft nowa odsłona usługi pocztowej pod popularną nazwą Outlook w lipcu tego roku okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu pierwszej doby utworzonych zostało ponad milion kont, by niedawno przekroczyć liczbę 25 milionów. Do tej pory byłem naprawdę zdziwiony faktem, że Micr...

Zaprezentowana przez Microsoft nowa odsłona usługi pocztowej pod popularną nazwą Outlook w lipcu tego roku okazała się strzałem w dziesiątkę. W ciągu pierwszej doby utworzonych zostało ponad milion kont, by niedawno przekroczyć liczbę 25 milionów. Do tej pory byłem naprawdę zdziwiony faktem, że Microsoft tak jakby zapomniał o aktualnych użytkownikach Hotmaila - to jednak ulegnie zmianie już niedługo.

Mimo, że jestem (niemalże) w pełni zadowolonym użytkownikiem Gmaila, to nowy Outlook zrobił na mnie spore wrażenie. Podzieliłem się nim z Wami zaraz po premierze, a korzystanie z nowej poczty od Microsoftu stało się dla mnie codziennością. Nie wszyscy jednak byli na tyle ciekawi lub można powiedzieć odważni, by swoje konto Hotmail "przemianować" na Outlooka.

Dla tych osób mam dobrą i "złą" wiadomość, zacznę od tej drugiej: dni Hotmaila są policzone. Nie stanie się to jednak tak szybko jak mogłoby się wydawać, ponieważ w rozmowie z The Verge i The Next Web, David Law człowiek odpowiedzialny za ten projekt zapowiedział sporą kampanię marketingową mającą na celu przekonanie użytkowników do swego rodzaju "upgrade'u" swoich kont, a jej start zaplanowano na początek następnego roku. "Chcemy się upewnić, by nasi użytkownicy zatrzymali swoje adresy, hasła, kontakty i kalendarze, lecz zyskali zupełnie nowy wygląd usługi" - tłumaczy David. Ważne jest więc, że Microsoft nie dokona tej zamiany na siłę, wbrew woli użytkownika. Zapowiedziane jednak zostało, że kiedyś proces "przeprowadzki" się skończy.

David skomentował także najczęściej powtarzającą się prośbę o rozpoczęcie wspierania protokołu IMAP: "Z całą pewnością jest to najbardziej oczekiwana funkcja. Dotarło do nas i w całości to rozumiemy." Zabrakło jednak wyraźnego potwierdzenia, że taka nowość jest zaplanowana w nadchodzących aktualizacjach usługi. Pracownik Microsoftu "wygadał się" jednak na temat wsparcia dla systemu OS X: "I think we've got a bit of a good solution on the client side coming for that". Każda interpretacja jest tutaj możliwa, dla przykładu redakcja The Verge sugeruje powstanie oficjalnego klienta dla OSX'a. Kto wie?

Czy wśród czytelników znajdą się osoby, które korzystają z poczty Microsoftu i nie zdecydowały się na założenie konta w usłudze Outlook?

Źródła: The Verge, The Next Web. Źródło grafiki: GeekWire.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftoutlookhotmail