Motoryzacja

Kask Vozz Helmets łatwiej założysz, lepiej dopasujesz i będzie w nim ciszej

Kamil Pieczonka
Kask Vozz Helmets łatwiej założysz, lepiej dopasujesz i będzie w nim ciszej
1

Kask Vozz Helmet bez zapięcia po ponad dekadzie badań i prac rozwojowych w Australii będzie wreszcie dostępny w Polsce. Kaski te różnią się od tych klasycznych, przede wszystkim innowacyjnym systemem zdejmowania i zakładania Voztec, który eliminuje konieczność wykorzystania tradycyjnego zapięcia. Kaski posiadają też systemem ratunkowego zdejmowania S.R.S..

Nietypowy system zakładania - Voztec

System Voztec to nowy sposób zakładania i zdejmowania kasku przez uchylaną tylną klapę z samoblokującym i dopasowującym zapięciem na podbródku motocyklisty. Taki sposób zakładania kasku sprawia, że lepiej przylega on do głowy i szyi kierowcy, minimalizując ewentualne urazy podczas wypadku. Co więcej kask można łatwo zdjąć i założyć nawet w rękawiczkach i nie trzeba zdejmować okularów.

Kaski Vozz zostały wyposażone w system ratunkowego zdejmowania kasku S.R.S (Safety Release System). Dzięki dwóm przyciskom w regulowanych otworach wentylacyjnych w szybki oraz bezpieczny sposób bez poruszania motocyklisty można usunąć kask w całości. Jest to pierwsza na świecie alternatywa bezpiecznego usunięcia kasku w razie wypadku, bez konieczności wykonywania żadnych cięć. Dzięki temu uzyskuje się natychmiastowy dostęp do pacjenta bez nacisku na jego szyję oraz kręgosłup.

Producent zapewnia też, że opływowa konstrukcja produktu i jego całkowite przyleganie do głowy zapewnia także mniejszy opór powietrza, dzięki czemu kask redukuje hałas i zapewnia lepszą izolację przed zimnem. Poza tym zmniejszenie wpływu powietrza od spodu gwarantuje stabilność kasku przy dużych prędkościach. Kask pokryty jest nieparującą powłoką, która poprawia widoczność w trudniejszych warunkach.

Kask Vozz nie przypomina klasycznych kasków motocyklowych, ale jego nietypowy design sprawia, że znacznie lepiej chroniona jest część szczękowa twarzy, która jest osłonięta zawiniętym rantem kasku. Mniejszy otwór na głowę zapewnia też dokładniejsze przyleganie, ponieważ wszystkie krawędzie zaokrąglono do wewnątrz. Każdy z kasków Vozz jest produkowany zgodnie ze ścisłymi wytycznymi. Zanim pojawią się w sprzedaży, kaski Vozz muszą przejść szczegółowe testy bezpieczeństwa, które są gwarancją najlepszej jakości.

Kaski Vozz - cena w Polsce

W Polsce dostępny będzie kask Vozz RS 1.0, który wyceniony został na 2999 PLN. Oferowane kolory to czarny mat, czarny połysk, biały, czerwony, zielony oraz srebrny. Kask produkowany jest w trzech rozmiarach skorupy i trzech wewnętrznych wypełnieniach, w rozmiarach od XS (53-54 cm) do XXL (62-63 cm).

Kaski Vozz Helmets będzie można obejrzeć już 2 i 3 marca podczas największych targów w branży motocyklowej Warsaw Motorcycle Show w Ptak Warsaw Expo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu