Moje przemyślenia

Karty kredytowe użytkowników Playstation już do kupienia? $100 tysięcy za ponad 2 miliony numerów!

Grzegorz Marczak
43

W sieci w kilku miejscach pojawiły się dziś informacje o tym jakoby faktycznie hakerzy, którzy włamali się do sieci PSN uzyskali również dostęp do kart kredytowych. Według niektórych analityków security którzy są gośćmi zamkniętych forów dla hakerów pojawiły się już podobno oferty sprzedaży bazy 2,2...

W sieci w kilku miejscach pojawiły się dziś informacje o tym jakoby faktycznie hakerzy, którzy włamali się do sieci PSN uzyskali również dostęp do kart kredytowych. Według niektórych analityków security którzy są gośćmi zamkniętych forów dla hakerów pojawiły się już podobno oferty sprzedaży bazy 2,2 miliona numerów kart kredytowych za kwotę 100 tysięcy dolarów.

Podobno też hakerzy odpowiedzialni za włamanie złożyli ofertę sprzedaży nieukradzionej bazy kart również firmie Sony, która jak twierdzą na razie nie odpowiedziała (i słusznie). Sony natomiast zaprzecza, że otrzymało taką propozycję.

Wygląda więc na to (bo informacje te trudno będzie oficjalnie potwierdzić), że spełnił się najczarniejszy z scenariuszy jeśli chodzi o włamanie do PSN. Hakrzey dostali bowiem do rąk olbrzymią bazę pełnych danych osobowych, haseł oraz numery kart. Wprawdzie security code (ten 3 znakowy, który dodatkowo weryfikuje transakcje kartą) nie był w posiadaniu PSN ale nie mam złudzeń że dla tych którzy będą chcieli wykorzystać karty jest to najmniejszy problem.

Jeśli więc ktoś w was miał zdefiniowaną w PSN kartę kredytową, to polecam natychmiast ją zablokować. Niezależnie od tego czy powyższe doniesienia są prawdzie czy nie, lepiej nie ryzykować bo późniejsze odkręcenia nieznanych transakcji wcale nie jest takie proste i przyjemne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Sonyplaystation