Telekomy

Karta SIM tylko do internetu. Najlepsza opcja kosztuje 5 zł miesięcznie

Grzegorz Ułan
Karta SIM tylko do internetu. Najlepsza opcja kosztuje 5 zł miesięcznie
24

W zeszłym roku pisałem już Wam o tej ofercie w Orange na kartę, jako najlepszej opcji dla osób, które mało rozmawiają przez telefon czy sporadycznie wysyłają wiadomości SMS. Mowa o promocji „300 GB za darmo przez rok”, która to miała się zakończyć 31 grudnia 2022 roku, ale okazuje się, że Orange przedłużył ją aż do końca maja 2023 roku.

To dobra okazja aby o niej przypomnieć, bo oprócz wspomnianego w leadzie zastosowania, przydatna ona może być też dla osób, które korzystają już z jakiejś taniej nielimitowanej w rozmowy i wiadomości oferty, bez paczki transferu danych i chcą bez jej zmieniania zaopatrzyć się w dodatkową kartę SIM - tylko do korzystania z internetu.

Konfiguracja takiego zestawu kart z smartfonach dualSIM jest bajecznie prosta, zarówno w smartfonach z Androidem i iOS na pokładzie. Każdy smartfon dualSIM umożliwia w ustawieniach wskazanie jednej karty SIM do rozmów i wiadomości, a drugiej tylko do internetu. Myślę też, iż wielu z Was wykorzysta tę ofertę w swoim jakimś innym zastosowaniu.

Zanim jednak przejdziemy do niej - mała dygresja. Jak wiemy po ostatnim postępowaniu UOKiK względem T-Mobile, tytuł promocji „300 GB za darmo przez rok” (regulamin w pdf) też może się nie spodobać naszemu krajowemu regulatorowi, choć z drugiej strony Orange nie komunikuje jej tak szeroko jak tej z 1200 GB na rok w pakietowej ofercie na kartę, więc może się to mu upiecze.

Karta SIM tylko do internetu - najlepsza oferta na kartę

Najkorzystniejsza konfiguracja tej oferty jest taka, iż w pierwszej kolejności kupujemy od innego operatora dowolny starter w kiosku czy innej żabce za 5 zł, rejestrujemy go, aktywujemy i przenosimy później online do Orange - link. Dzięki temu otrzymamy na start 2 GB transferu danych i rok ważności konta i bonusów (regularna cena tej usługi to 29 zł na rok).

Po otrzymaniu karty SIM od kuriera, wkładamy ją do smartfona oraz instalujemy aplikację mobilną mój Orange - na Androida z Google Play, na iOS z App Store. Rejestrujemy się w aplikacji, po czym doładowujemy konto kwotą 5 zł (możliwe opcje doładowania to BLIK lub karta płatnicza) oraz wysyłamy z tej karty SIM SMS-a o treści 300GB na 811 (koszt 0zł).

W pierwszej kolejności otrzymamy od razu za doładowanie kwotą 5 zł 2,5 GB + 10 GB bonusu za doładowanie w Mój Orange oraz 25 GB w promocji „300 GB za darmo przez rok”. Łącznie 37,5 GB transferu danych na miesiąc - ważne przez rok.

Co w kolejnych miesiącach? Powtarzamy co miesiąc doładowanie kwotą 5 zł - ważne aby okres pomiędzy kolejnymi doładowaniami nie był dłuższy niż 30 dni. W ten sposób do naszego konta co miesiąc będzie dopisywany transfer danych na poziomie 37,5 GB, przy miesięcznym koszcie wynoszącym 5 zł - oczywiście transfer się kumuluje z niewykorzystanym w poprzednich miesiącach.


Jak widać powyżej od lipca w ten sposób uzbierałem już ponad 300 GB - ważne do lipca 2023 roku (tylko w lipcu i sierpniu dwa razy doładowywałem kwotą 5 zł + 10 zł wpłynęło na konto za zgody marketingowe). Nie patrzcie na nielimitowane rozmowy i wiadomości - w zeszłym miesiącu włączyłem na tym numerze promocję pakietu no limit na tydzień za 0 zł.

Co po roku? To karta tylko do internetu, ale używam go tylko na wyjazdach, bo zwykle przez większość dnia w pracy czy w domu podłączony jestem do WiFi. Te doładowania po 5 zł co miesiąc kumulują kwotę na koncie, która też jest ważna do lipca 2023 roku - czasem przełączam się na ten numer, gdy dzwonię na jakieś infolinie na numery stacjonarne. Jeśli zostanie z tego jakaś kwota do lipca, 29 zł z niej mogę przeznaczyć na przedłużenie ważności pozostałej reszty środków i transferu danych na kolejny rok.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu