Felietony

Kapitalna koncepcja systemu powiadomień dla iPhona. Chce to!

Grzegorz Marczak
Kapitalna koncepcja systemu powiadomień dla iPhona. Chce to!
17

To czego z pewnością użytkownicy iPhona mogą pozazdrościć Androidowi to system powiadomień o nowych wiadomościach oraz interaktywnych widgetów na głównym ekranie. Nawet jeśli część z was się z tym nie zgadza to dla mnie osobiście wprowadzenie tych dwóch elementów znacznie podniosłoby użyteczność tel...

To czego z pewnością użytkownicy iPhona mogą pozazdrościć Androidowi to system powiadomień o nowych wiadomościach oraz interaktywnych widgetów na głównym ekranie. Nawet jeśli część z was się z tym nie zgadza to dla mnie osobiście wprowadzenie tych dwóch elementów znacznie podniosłoby użyteczność telefonu Apple. Dzisiaj przeglądanie wszystkich oczekujących informacji (maile, info z facebooka, nieodebrane telefony) wiąże się z potrzebą przeklikiwania się przez wszystkie aplikacje pojedynczo. A przecież wystarczyło by zrobić odpowiedni system powiadomień pokazujący podstawową skróconą informacje, kto dzwonił, kto przysłał SMA-a, od kogo mamy prywatną wiadomość na Facebooku itp.

Piszę o tym dlatego, że w sieci pojawiło się video prezentujące kapitalną koncepcję jak można wbudować system powiadomień dla iOS, który idealnie pasuje do całej koncepcji mobilnego systemu operacyjnego od Apple. Autor tego pomysłu przedstawił na filmie nie tylko zasady na jaki powinien działać taki system ale również jak wyobraża sobie jego konfigurację.

Na mnie osobiście najlepsze wrażenie zrobił pomysł z przedstawieniem oczekujących informacji na zablokowanym ekranie telefonu i możliwość szybkiego i bezpośredniego przejścia z powiadomień do konkretnej akcji związanej z powiadomieniem.

Zobaczcie zresztą sami:


iOS notifications concept from Andreas on Vimeo.

za RWW

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneiOS