Moje przemyślenia

Kameralnie i rodzinnie – podsumowanie warszawskiego turnieju CS: GO

Paweł Książek
6

W ostatnim czasie organizatorzy turniejów e-sportowych w naszym kraju przyzwyczaili nas do dużych imprez. Co jakiś czas odbywają się jednak także mniejsze eventy, takie jak Eizo Qpad eSport Fever, na którym pojawiłem się w ubiegły weekend w warszawskiej Galerii Eizo. Najlepsze zespoły Counter-Str...

W ostatnim czasie organizatorzy turniejów e-sportowych w naszym kraju przyzwyczaili nas do dużych imprez. Co jakiś czas odbywają się jednak także mniejsze eventy, takie jak Eizo Qpad eSport Fever, na którym pojawiłem się w ubiegły weekend w warszawskiej Galerii Eizo.

Najlepsze zespoły Counter-Strike: Global Offensive, wyłonione w internetowych eliminacjach spotkały się 9 – 10 marca w Warszawie, by walczyć o pierwsze zwycięstwo w nowym cyklu turniejów. Impreza odbyła się dzięki partnerom i sponsorom: Eizo, Qpad, Xnote, iCorner, Akracing, Allplay i BEIKS Machulski. Patronami medialnymi byli: Antyweb.pl, Natemat.pl, Onet.pl i Benchmark.pl.

Na miejscu mogli pojawić się tylko zaproszeni goście, ale kilka wejściówek było do wygrania w konkursie. Jednym ze zwycięzców został Rafał Pietrzak. - Turniej bardzo mi się podobał, panująca tam atmosfera to było coś, co każdy człowiek interesujący się e-sportem chciałby to przeżyć – mówi dla Antyweb.pl. - Możliwość zobaczenia się z najlepszymi polskimi graczami to był dla mnie szok, bo od małego kibicowałem ESC Gaming, jeszcze w tej starej wersji Counter Strike i w końcu mogłem ich zobaczyć i wiem, że jak się chcę to się da, bo dla chcącego nic trudnego.

Pozostali mogli oglądać zmagania najlepszych zawodników w Internecie, na specjalnie przygotowanym streamie. Przez weekend zawody obejrzało blisko 20 000 osób.

Przed turniejem tradycyjnie do zwycięstwa typowało się ESC Gaming. Jednak triumf nie przyszedł im tak łatwo. W Warszawie mogliśmy oglądać emocjonujące spotkania, w których Taz i spółka między innymi przegrali jedną mapę z czarnym koniem turnieju GF – Gaming. Młody zespół, który w tym składzie gra od niedawna, pokazał, że trzeba się z nim liczyć.

Poza zwycięstwem mapy z wielokrotnymi mistrzami świata, zagrali także świetnie przeciwko ALSEN Team, pokonując ten zespół 16:0, czego nikt się nie spodziewał. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w zawodach. Obserwatorzy sceny Counter-Strike: Global Offensive widzą potencjał w tej drużynie, więc miejmy nadzieję, że chłopaki będą ze sobą trenować, a może będziemy mieć godnych następców ESC Gaming.

Podium turnieju prezentowało się następująco:

1. ESC Gaming

- 5x monitor EIZO FORIS FS2333
- 5x bateria mophie juice pack boost Red.
- Serwer CS:GO ProGamers, 14 slotów, lokalizacja warszawska na okres 6 miesięcy
- Serwer TS3, 10 slotów, lokalizacja warszawska na okres 6 miesięcy
- 100 PLN na dodatkowe usługi w ProGamers

2. MaxFloPlay

- 5x klawiatura mechaniczna QPAD MK-85
- 5x bateria mophie juice pack boost Red.
- Serwer CS:GO ProGamers, 14 slotów, lokalizacja warszawska na okres 3 miesięcy
- Serwer TS3, 10 slotów, lokalizacja warszawska na okres 3 miesięcy
- 50 PLN na dodatkowe usługi w ProGamers

3. GF – Gaming

- 5x słuchawki QPAD QH-90 Black
- Serwer CS:GO ProGamers, 14 slotów, lokalizacja warszawska na okres 1 miesiąca
- Serwer TS3, 10 slotów, lokalizacja warszawska na okres 1 miesiąca
- 25 PLN na dodatkowe usługi w ProGamers

4. ALSEN Team

Osoby, które były na miejscu oglądały zmagania na projektorze, mieszczącym się w press roomie. Tutaj nie ma żadnych zarzutów, mieliśmy super warunki do pracy. No i w końcu można było pić inne napoje niż energetycznie, jak to bywa na imprezach e-sportowych. Organizatorzy zadbali, by gościom w Galerii Eizo nie zabrakło produktów Dodoni.

Samo miejsce rozgrywek jest ładne i z potencjałem na organizacje tego typu eventów. Nawet bez kibiców można zrobić fajną imprezę, ale tak jak zauważyli Internauci – następnym razem trzeba bardziej zadbać o stream, bo podobno u niektórych były problemy. Z tego co dowiedziałem się nieoficjalnie, Twitch na którym transmitowano turniej, blokował wybór jakości, w jakiej chcemy oglądać. To mogło być problemem dla ludzi z wolniejszym łączem.

W Galerii Eizo było też przytulne miejsce na kanapach, gdzie przy kawie spokojnie można było porozmawiać na różnego typu tematy. Można wręcz powiedzieć, że panowała tam „rodzinna atmosfera”.

Przed nami kolejne imprezy w Galerii Eizo. Następny będzie turniej Starcrafta II, poprzedzony Internetowymi eliminacjami, dlatego polecam śledzić portal Allplay.pl, gdzie będzie można wywalczyć miejsce w finałach.

-------------------

Antyweb.pl prowadził relacje tekstowe z pierwszego i drugiego dnia Eizo Qpad eSport Fever.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu