Google

Już za kilka dni w Google Play Music posłuchamy podcastów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Już za kilka dni w Google Play Music posłuchamy podcastów [prasówka]
3

Google Play Music może okazać się czarnym koniem streamingu. Serwis nie upublicznia swoich statystyk, a od przyszłego tygodnia zacznie oferować też podcasty.

Podcasty w Google Play Music

To dziwne, bo nowy format został zapowiedziany przez Google już jakieś pół roku temu. Dopiero od poniedziałku podcasty mają jednak pojawić się naprawdę. Tak przynajmniej sugeruje e-mail przechwycony przez AndroidPolice. Nie wiadomo konkretnie, jakiego typu podcasty zobaczymy na początku w serwisie. Można się spodziewać, że raczej nie będą to treści w języku polskim. Pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej w Polsce będziemy mogli je odtwarzać.

Huawei wprowadza aplikacje do Google Play

Huawei jest kolejnym producentem, który wykorzysta sklep Google Play do aktualizowana w wbudowanych w swoją nakładkę graficzną aplikacji. Na pierwszy ogień idzie program do kopii zapasowych Huawei Backup, który pojawił się na platformie. To malutki krok, ale daje nadzieję, że w przyszłości liczba dostępnych programów tutaj wzrośnie. W taki sposób działają m.in. HTC, Sony, ASUS, Motorola i oczywiście Google.

Tak jest chłodzony nowy Galaxy S7

Samsung udostępnił ciekawą infografikę przedstawiającą sposób chłodzenia smartfona Galaxy S7. Widać na niej, że Koreańczycy zastosowali tutaj cały szereg materiałów, które mają skutecznie odprowadzać ciepło generowane przez zastosowany SoC. Kluczowa jest oczywiście rurka Heat Pipe, ale stanowi jedynie jeden z wielu elementów całego układu. Zresztą sami zobaczcie.

OS X zmieniony na MacOS

Krążą pogłoski, że Apple mógłby zmienić nazwę swojego desktopowego systemu operacyjnego na MacOS. To ciekawe, zważywszy, że kilka lat temu zrezygnowano z członu "Mac" w nazwie Mac OS X i od tamtej pory stosuje się skrócone nazewnictwo. Dobrze komponuje się to z mobilnym iOS, więc utrzymana została względna spójność. Nowa  nazwa pojawiła się w dokumentacji dotyczącej frameworka w OS X. Wiele zapewne w tej kwestii wyjaśni się podczas konferencji WWDC zaplanowanej na czerwiec.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu