Biznes

Już nie musisz kupować drukarki 3D. Zortrax uruchamia usługę druku 3D na żądanie

GU
Grzegorz Ułan
13

Drukarki 3D istnieją na rynku już dobrych kilku lat, ale druk 3D nie upowszechnił się zbytnio od tego czasu. Na pewno jedną z przeszkód są ceny tych drukarek, co teraz może już nie być taką przeszkodą, przynajmniej dla pojedynczych projektów.

Nasz polski producent drukarek 3D Zortrax staruje właśnie z usługą druku 3D na żądanie co oznacza, że osoby czy firmy, które potrzebują wydrukować jakiś swój pojedynczy projekt zaprojektowany w programie klasy CAD, nie będą musiały w tym celu kupować własnej drukarki 3D.

Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax:

Wprowadzenie usług druku na zamówienie jest kolejnym etapem w rozwoju firmy i odpowiedzią na potrzeby rynku. Chcemy być nie tylko producentem urządzeń, ale również partnerem dla każdego zainteresowanego wdrażaniem technologii 3D w swoich projektach czy na linii produkcyjnej. Druk na zamówienie to otwarcie na kolejny segment klientów, którzy niekoniecznie muszą posiadać własne urządzenia, ale chcą skorzystać z możliwości jakie oferuje druk 3D.

Co trzeba zrobić, by skorzystać z tej usługi? Niestety, Zortax nie zdradza jej kosztów, te ustalana są indywidualnie w zależności od przesłanego projektu. Aby uzyskać taką wycenę należy wypełnić specjalny formularz na stronie Zortax i załączyć do niego plik z naszym projektem.

Miłosz Bertman Lead 3D Designer w firmie Zortrax:

Oferujemy naszym klientom trzy technologie druku 3D: LPD, LPD Plus, UV LCD co umożliwia nam zrealizowanie praktycznie każdego projektu. Nasze rozwiązania mogą być przydatne na przykład dla branży stomatologicznej, jubilerskiej, dla których w swojej ofercie mamy dedykowane materiały. Jesteśmy otwarci na zróżnicowane projekty. Pod naszym okiem powstawały lampy, części do samochodów i motocykli, obudowy do elektroniki czy elementy z żywic biokombatybilnych. Oferowane przez nas wygładzanie oparami umożliwia przeniesienie na nas postprodukcji, która może być uciążliwa dla osób nie posiadających specjalistycznego sprzętu lub dopiero rozpoczynających przygodę z drukiem 3D. Dzięki farmie drukarek, możemy również podjąć się produkcji seryjnej.

Wspomniana wyżej farma drukarek Zortrax składa się z 200 urządzeń, są to między innymi M200 Plus, M300 Plus, M300 Dual i Inkspire, a do wygładzania wydruków wykorzystywane będzie urządzenie Apoller.

Wracając jeszcze na koniec do samych projektów, które będziecie chcieli wysyłać do wyceny, akceptowane będą następujące ich rozszerzenia: *.STEP, *.STL, *.OBJ, *.FBX, *.SLDPRT, *.DXF, *.SVG, *.CATPART, *.3DM, *.IPT, *.F3D, *.SAT, *.x_t.

Źródło: Zortrax.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu