Akcja Partnerska

Sprawdzą i pomogą Wam kupić wybrany samochód. Startupy w Mercedesie: Joymile

Paweł Winiarski
2

Niektórzy uwielbiają wręcz kupować używany samochód, innych przeraża ta wizja. Są też tacy, którzy nie mają na to czasu i chcieliby profesjonalnej pomocy. To między innymi oferuje Joymile - startup, który zabraliśmy na przejażdżkę Mercedesem.

– Od początku kontaktu z rynkiem motoryzacyjnym przechodziłem przez różne sytuacje typu: ktoś wprowadził mnie w błąd odnośnie stanu samochodu, zdarzyło mi się kupić auto z przekręconym licznikiem – mówi Tomasz Kraus. Dziś tworzy Joymile, usługę, która rozwiązuje problem z zakupem samochodu.

– Nie jest tajemnicą, że średni czas zakupu samochodu w Polsce trwa trzy miesiące. Tyle czasu musi spędzić przeciętny Kowalski poszukując pojazdu – mówi Tomasz Kraus, założyciel Joymile. Jego zespół zajmuje się znajdowaniem i sprawdzaniem stanu technicznego i wizualnego dowolnego samochodu.

W kolejnym odcinku naszego cyklu pt. Startupy w Mercedesie, rozmawiamy z Tomkiem Krausem, doświadczonym startupowcem wcześniej zaangażowanym m.in. w Brainly, Picodi czy Allani.pl. Dziś swój czas i energię poświęca na rozwijanie Joymile, portalu do wspierania zakupu wymarzonego samochodu. Zespół Joymile na wszystkie strony sprawdzi proponowany pojazd i wystawi ocenę techniczną.

Dzięki temu łatwiej nam będzie podjąć decyzję o zakupie, ponieważ eksperci ocenią, czy samochód spełnia warunki techniczne opisane w ofercie sprzedaży, czy jest bezpieczny i nadaje się do jazdy. Oprócz samego przetestowania samochodu, Joymile udostępnia usługę premium jaką jest dostarczenie pojazdu pod adres kupującego. Pozwoli to na znaczną oszczędność czasu.

Tym razem z naszym rozmówcą jeździliśmy Mercedesem GLA220 4Matic.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mercstart