Gry

John Romero stworzył nowy poziom do DOOM 2 by pomóc Ukrainie

Piotr Kurek
John Romero stworzył nowy poziom do DOOM 2 by pomóc Ukrainie
2

28 lat po swojej premierze DOOM 2 doczekał się pierwszego, oficjalnego poziomu od jego twórcy - Johna Romero. Stworzony został z myślą o pomocy Ukrainie.

DOOM z 1993 roku to klasyk. Wtedy właśnie wszystko się zaczęło, wtedy gracze zakochali się w tego typu rozgrywce. Osoby, które nie miały okazji zagrać w pierwszego DOOMa ani w jego kontynuację, a nie chcą mierzyć się z grafiką z połowy lat 90. ubiegłego wieku, mogą sprawdzić DOOM Reborn. Jednak jeśli jesteście fanami gatunku, kochacie DOOM 2 i chcecie wspomóc Ukraińców w trwającej właśnie na terytorium ich kraju wojnie - być może zainteresuje Was nowy projekt twórcy serii - Johna Romero.

John Romero stworzył nowy poziom do DOOM 2. W ten sposób chce pomóc Ukrainie

John Romero na swojej oficjalnej stronie i w mediach społecznościowych poinformował, że stworzył nowy poziom do gry DOOM 2... która premierę miała w 1994 r. A wszystko ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie. Współzałożyciel id Software i twórca takich hitów jak Wolfenstein 3D, Quake, czy właśnie DOOM w swoim internetowym sklepie udostępnił mapę zatytułowaną One Humanity. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży przekazane zostaną na Czerwony Krzyż oraz Centralny Fundusz ds. Pomocy w Sytuacjach Kryzysowych (CERF) powołany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zebrane w ten sposób środki pomóc mają mieszkańcom Ukrainy znajdującym się w kryzysie humanitarnym.

Poziom One Humanity, w postaci pliku WAD dostępny jest do kupienia na stronie sklepu romero.com/shop/p/onehumanity za 5 euro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news