Moje przemyślenia

Jeszcze łatwiejsze zapraszanie znajomych do Google+ - import listy kontaktów z pliku

SB
Szymon Barczak
7

Od samego początku Google+ umożliwiało wysłanie zaproszeń osobom, które znajdowały się na liście kontaktów danego użytkownika w Gmailu. Osoby takie trafiały do zakładki "Znajdź i zaproś". Google uruchomiło teraz nową funkcję w tym zakresie - możliwość zaimportowania swojej listy kontaktów z pliku, k...

Od samego początku Google+ umożliwiało wysłanie zaproszeń osobom, które znajdowały się na liście kontaktów danego użytkownika w Gmailu. Osoby takie trafiały do zakładki "Znajdź i zaproś". Google uruchomiło teraz nową funkcję w tym zakresie - możliwość zaimportowania swojej listy kontaktów z pliku, która obok opcji importu kontaktów z Yahoo i Hotmaila mocno wpłynie na zwiększenie się liczby użytkowników Plusa. Nowa opcja trafia do tych użytkowników, którzy korzystają z desktopowych klientów poczty e-mail, a wcale nie jest ich tak mało.

Tak na prawdę nowa opcja przeznaczona jest nie tylko dla użytkowników programów takich jak Outlook czy Thunderbird, ale także i niszowych usług poczty elektronicznej - wyobrażacie sobie, żeby teraz priorytetem stało się dla Google zaimplementowanie funkcji importu listy kontaktów z książki adresowej z konta na przykład na Onecie? Dodatkowo, funkcja ta może posłużyć wszystkim użytkownikom serwisów społecznościowych, które pozwalają przechowywać i eksportować kontakty, na przykład LinkedIn.

Google świetnie rozwiązał tę sprawę - na pewno jego priorytetem nie jest w tej chwili poszerzanie zakresu natywnej usługi one-click import, zatem wprowadził import listy kontaktów z pliku dla wszystkich pozostałych użytkowników, którzy nie posiadają Hotmaila lub Yahoo.

Nowa funkcja serwisu z pewnością wpłynie na zwiększenie się liczby użytkowników serwisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google