Antyapps

5 Sekund -- mobilna wersja jednej z fajniejszych gier imprezowych

Antyapps
0

Dobrze pamiętam z czasów studenckich, że spora ilość imprez odbywała się w gronie nieznajomych, co najmniej kilku. Pierwsze lody najłatwiej było oczywiście przełamać przy pomocy napojów wyskokowych, choć zwykle atmosferę i nastroje warto było również podkręcić grą, w której udział mogli brać wsz...

Dobrze pamiętam z czasów studenckich, że spora ilość imprez odbywała się w gronie nieznajomych, co najmniej kilku. Pierwsze lody najłatwiej było oczywiście przełamać przy pomocy napojów wyskokowych, choć zwykle atmosferę i nastroje warto było również podkręcić grą, w której udział mogli brać wszyscy uczestnicy. W tamtych czasach niewielu z nas miało jeszcze smartfony, korzystaliśmy raczej z analogowych źródeł, lecz dziś zasoby sklepów z aplikacjami z tego gatunku są naprawdę spore. 5 Sekund to moje najnowsze odkrycie i jeśli nadal na imprezach gra się w gry zespołowe, to koniecznie musicie jej wypróbować!

Do zabawy potrzeba co najmniej dwóch osób, granie w pojedynkę raczej nie wchodzi w grę. Na początku wybieramy poziom trudności z trzech możliwych do wyboru, a następnie dodajemy imiona graczy. Gdy lista jest już gotowa, rozpoczynamy rozgrywkę. Sposób gry wybieramy samodzielnie - możemy albo zgadywać po kolei przekazując sobie nawzajem urządzenie, albo przejść całą kolejkę podczas gdy jedna osoba zadaje pytania, albo cokolwiek innego wymyślimy.

Gdy przychodzi czas pytania, odwracamy kartę z jego treścią znajdującą się na ekranie urządzenia. Po wciśnięciu przycisku "Start" wyznaczona osoba dostaje tytułowe pięć sekund na podanie odpowiedzi. Po upływie czasu (lub jeśli skończy wcześniej, wtedy wybieramy "Stop") możemy odpowiedź zaakceptować lub nie. Zależnie od tego wyboru odpowiadający otrzymuje jeden punkt lub zostaje z poprzednim wynikiem. Runda kończy się w momencie, gdy wszystkie osoby z listy odpowiedzą na jedno pytanie, oczywiście za każdym razem inne. Wygrywa ten, kto udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi.

Pytania mogą być naprawdę różne, choć każde z nich polega na podaniu trzech opcji. Zatem możemy wymienić 3 drinki, 3 rzeczy, które zawsze są ciepłe albo 3 cechy, z którymi kojarzycie osobę po waszej lewej stronie. Zagadnienia mogą być bardziej lub mniej podchwytliwe, zależnie od poziomu rozgrywki, jak również od naszej kreatywności. Wszystko możemy dowolnie interpretować i właśnie w tym jest największa frajda!

5 Sekund to doskonała gra imprezowa, być może nawet mieliście już do czynienia z jej papierową wersją. Bardzo szybko możemy z jej pomocą poznać swoich współbiesiadników, a jeśli przyjęcie odbywa się w gronie przyjaciół, to zabawa może być po prostu świetnym sposobem na jego urozmaicenie. Ładna oprawa graficzna i szeroka baza pytań spodobają się nawet najbardziej wybrednym graczom. Jedyne, czego wam potrzeba, to grono znajomych i połacie dobrego humoru.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu