Antyapps

Planner Pro -- Wirtualny organizer, kalendarz i lista zadań

A
Antyapps
0

Przy okazji mojego powrotu do Todoist, o czym pisałem dzisiaj rano, postanowiłem sprawdzić czy App Store nie oferuje jakiś nowych aplikacji do zarządzania czasem i zadaniami, których nie miałem okazji wcześniej poznać. I w ten sposób trafiłem na Planner Pro: narzędzie, które idealnie sprawdzi się...

Przy okazji mojego powrotu do Todoist, o czym pisałem dzisiaj rano, postanowiłem sprawdzić czy App Store nie oferuje jakiś nowych aplikacji do zarządzania czasem i zadaniami, których nie miałem okazji wcześniej poznać. I w ten sposób trafiłem na Planner Pro: narzędzie, które idealnie sprawdzi się jeśli podczas pracy często towarzyszy wam tablet.

Po uruchomieniu aplikacji będziemy musieli założyć konto lub zalogować się na istniejącym już profilu. Na szczęście, nie jest to jeden z tych tytułów w przypadku których musimy napisać o sobie książkę aby przejść dalej. Wystarczy nazwa użytkownika, adres e-mail oraz hasło. Chwilę później, będziemy mogli cieszyć się już naszym nowym kalendarzem.

Interfejs aplikacji wzorowany jest na prawdziwych kalendarzach z przekładkami w których zazwyczaj notujemy za pomocą długopisu. Tutaj, wszystkie dane wprowadzimy oczywiście w formie cyfrowej. Przy takiej oprawie graficznej zabrakło mi możliwości przerabiania odręcznego pisma na drukowane litery. Korzystanie z takiego kalendarza w połączeniu ze stylusem lub rysikiem mogłoby zdać egzamin.

Ekran główny podzielony jest na cztery części. Lewy, górny róg to po prostu kalendarz, który wskazuje dzisiejszą datę oraz układ całego miesiąca. Na prawo znajduje się reklama zachęcająca do wykupienia wariantu PRO. Nie jest to szczególnie droga inwestycja. Za usunięcie reklam, widok tygodniowy, powtarzalne zadania, opcję eksportu i możliwość zapisywania podzadań w projektach, zapłacimy niespełna 18 złotych za rok. Roczne subskrypcje konkurencyjnych narzędzi są znacznie droższe! Pod kalendarzem znajduje się skrzynka odbiorcza. To tutaj trafią wszystkie zadania jakie dodamy do naszego kalendarza. Na prawo umieszczono godzinową rozpiskę dnia, co będzie bardzo wygodne jeśli chcemy w wygodny sposób kontrolować np. listę naszych spotkań.

Na samej górze znajdują się przyciski, które imitują zakładki z prawdziwego kalendarza. Ze widoku dnia, który opisałem wcześniej, możemy przenieść się na siatkę całego miesiąca. I tutaj znajdziemy wszystkie nasze zadania lub zaplanowane spotkania. Trzecią zakładką są „taski”. Układ tego widoku przypomina nieco działanie Nozbe czy Todoist. Z lewej strony znajduje się inbox a także lista projektów. Na prawo, będziemy mogli odhaczać wykonane zadania. Ostatnia z zakładek to po prostu notatnik w którym będziemy mogli zapisać dowolny tekst oznaczony datą do której zostanie on „przypięty” w naszym kalendarzu.

Planner Pro to idealna aplikacja dla tych, którzy podczas pracy przy biurku, zawsze mają pod ręką tablet. Planner to wirtualny odpowiednik kalendarza, który można postawić na biurku. Myślę, że dla osób, które często aktualizują swój plan dnia może to być całkiem niezła propozycja.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: