Antyapps

Keepest -- sam zdecyduj, jakich słówek chcesz się nauczyć

A
Antyapps
0

Sposobów na naukę języków obcych jest sporo, co udowadniamy nieustannie proponując wam coraz to kolejne aplikacje pozwalające przyswoić nowe słówka czy zasady gramatyczne. Niestety, w większości takich programów lista języków, jakich możemy się uczyć, jest limitowana i rzadko twórcy wychodzą nam...

Sposobów na naukę języków obcych jest sporo, co udowadniamy nieustannie proponując wam coraz to kolejne aplikacje pozwalające przyswoić nowe słówka czy zasady gramatyczne. Niestety, w większości takich programów lista języków, jakich możemy się uczyć, jest limitowana i rzadko twórcy wychodzą nam naprzeciw z pomocą w kwestii edukacji w bardziej egzotycznym zakresie. Dlatego jeśli chcecie uczyć się czegoś ponad angielski, francuski, hiszpański czy nawet chiński, dobrym wyjściem może być na przykład aplikacja Keepest, w której sami decydujecie czego i w jakim języku się chcecie uczyć.

Nauka polega na tworzeniu własnych słowników tematycznych, których zawartość budujemy od zera. Za pomocą ikony "+" na stronie głównej tworzymy albumy, a potem dokładnie taką samą sekwencją, poziom dalej, dodajemy poszczególne słówka. Każdy słownik może zwierać tłumaczenia w innym języku, zatem symultanicznie możemy uczyć się kilku dialektów naraz. Dodając kolejne słówka możemy albo samodzielnie wpisać tłumaczenie, albo skorzystać z automatycznego tłumacza, który od razu przełoży wyraz na wybrany język. Nie otrzymamy jednak dopisku fonetycznego instruującego, jak powinniśmy słowo wymawiać, lecz możemy dodać go na własną rękę. Wszystkie słówka możemy opisać tagami, by łatwiej byłoby nam później je znaleźć poprzez filtry.

Jeśli nasza nauka najbardziej efektywna jest, gdy uczymy się skojarzeniami, twórca umożliwia nam to w dość oryginalny sposób. Możemy bowiem do każdego słówka dobrać gif spośród listy obrazków wyświetlanych pod wersją pisaną. Ich baza jest dość szeroka, dlatego każdy może wybrać dokładnie taki obrazek, jaki najbardziej mu pasuje i który najlepiej kojarzy się z danym słówkiem. Co więcej, wybierając z menu zakładkę "Nauka" przechodzimy do testu wyboru, który, również przy pomocy gifów, sprawdzi naszą wiedzę i pomoże zapamiętać trudne wyrazy.

Keepest to bardzo prosta w obsłudze aplikacja do nauki obcojęzycznych słówek. Nie znajdziemy tutaj zasad gramatycznych czy innych aspektów językowych, a jedynie możemy poszerzyć zasób naszego słownictwa. Jednak najważniejsze jest to, że wybór języków jest naprawdę imponujący, możemy uczyć się ponad 50 dialektów. Możliwość samodzielnej decyzji dotyczącej zakresu edukacji spodoba się tym, którzy lubią uczyć się na własną rękę, a wbudowany tłumacz pozwoli na szybkie przełożenie tego, czego jeszcze nie wiemy. Dane z aplikacji możemy zapisać na naszym Dysku Google. Najprostsze rozwiązania są najlepsze, a Keepest doskonale wpisuje się w tę tezę.

Aplikacja dostępna jest za darmo (i bez reklam!) na urządzenia z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: