Mobile

Jeśli macie problemy z motywowaniem swoich pociech do porządków domowych, spróbujcie tego

Grzegorz Ułan
Jeśli macie problemy z motywowaniem swoich pociech do porządków domowych, spróbujcie tego
14

Kiedyś dzieci wychodziły na dwór (na pole, na podwórko) bawiły się z rówieśnikami, grały w kapsle, dołek czy inne wymysły tamtego pokolenia, chętniej też wyręczały rodziców z codziennych obowiązków. Obecne pokolenie jest takie jak obecne czasy, zabiegane, skupione na tym, by coś szybko zrobić, za...

Kiedyś dzieci wychodziły na dwór (na pole, na podwórko) bawiły się z rówieśnikami, grały w kapsle, dołek czy inne wymysły tamtego pokolenia, chętniej też wyręczały rodziców z codziennych obowiązków.

Obecne pokolenie jest takie jak obecne czasy, zabiegane, skupione na tym, by coś szybko zrobić, zapomnieć i jak najszybciej zająć się swoimi przyjemnościami.

Mówi się, że to nowe technologie psują młode pokolenie. Więcej czasu spędzają nad komputerem czy tabletem niż w interakcji ze znajomymi, a już wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną to pieśń przeszłości.

Okazuje się jednak, iż nowe technologie można wykorzystać w pozytywnym aspekcie i przekuć w interesujący rezultat. Wystarczy prosta aplikacja, która korzystając z ducha rywalizacji naszych pociech zmotywuje ich do większej aktywności w domu z korzyścią dla całej rodziny.

Bez wątpienia taki zamysł przyświecał twórcom aplikacji OurHome, która jest takim swoistym motywatorem dla członków rodziny.

Wystarczy, że głowa rodziny wprowadzi do niej określone czynności do wykonania, takie jak porządki w domu, w ogrodzie, przygotowanie posiłków czy wspólne spędzanie czasu.

Następnie przyporządkuje im punkty, które otrzyma każdy, kto je wykona i mamy całkiem przyjemne narzędzie i do tego niezłą zabawę dla całej rodziny.

Po dodaniu wszystkich członków rodziny, wszyscy widzą listę osób oraz ich postępy w pracach oznaczone określoną liczbą punktów, dzięki czemu mogą się wzajemnie motywować do jeszcze większej aktywności.

Aplikacja jak i sama inicjatywa, która za nią stoi, w mojej ocenie jest jak najbardziej na plus. Wykonanie i wygląd również sprawia wrażenie dopracowanego, do tego nie jest jakoś przeładowany funkcjami. Polecam ją nie tylko w przypadku problemów, o których mówię na początku wpisu, ale i dla wszystkich do wspólnej rodzinnej zabawy w Waszych domach.

Strona główna OurHome.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.
Aplikacja mobilna do pobrania z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu