Apple

Jedna z wyczekiwanych funkcji w iOS8 dopiero nadejdzie

Konrad Kozłowski
Jedna z wyczekiwanych funkcji w iOS8 dopiero nadejdzie
43

iOS8 przyniósł wiele odpowiedzi na pytania i oczekiwania użytkowników urządzeń z systemem iOS, lecz lista życzeń nie została zupełnie pusta. Wygląda jednak na to, że Apple nie odsłoni wszystkich kart na temat "ósemki" i aktualizacji, które system otrzyma. Jedna z nich może przynieść opcję personaliz...

iOS8 przyniósł wiele odpowiedzi na pytania i oczekiwania użytkowników urządzeń z systemem iOS, lecz lista życzeń nie została zupełnie pusta. Wygląda jednak na to, że Apple nie odsłoni wszystkich kart na temat "ósemki" i aktualizacji, które system otrzyma. Jedna z nich może przynieść opcję personalizacji Centrum Kontroli, czego życzy sobie wielu użytkowników.

Źródłem informacji są tweety opublikowane przez niejakiego Hamza Sood, który zaprezentował zrzuty ekranów z wewnętrznej, niedostępnej publicznie jeszcze wersji iOS8. Możemy na nich zobaczyć listę pozycji, które widoczne będą na panelu Centrum Kontroli - każda z opcji może być uaktywniona i dezaktywowana, a przycisk "Edit" sugeruje, że bezproblemowo dodawać będzie można kolejne pozycje. Dodatkowo lista przycisków w "Control Center" ma być przewijana w poziomie, umożliwiając na szybki dostęp większej od dotychczasowej ilości skrótów.

Niestety nic nie wskazuje na to, że pozostałe elementy Centrum Kontroli również będzie można dostosować do własnych potrzeb. Zajmujący niemal połowę powierzchni panelu mini-odtwarzacz jest dla wielu użytkowników zupełnie zbędny i z chęcia zastąpiliby oni ten obszar znacznie bardziej przydatnymi dla nich funkcjami i skrótami. Na osłodę dodam, że prawdopodobnie możliwe stanie się wskazywanie konkretnych aplikacji, do których skróty dostępne będą w dolnej części Centrum Kontroli. Nowością ma być funkcja rozpoczęcia nagrywania tak zwanego "screencastu" bezpośrednio z poziomu panelu, co może wiązać się z opcją załączania do pozycji w App Store krótkich filmików promocyjnych dla aplikacji.

Oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić czy i kiedy powyższa zmiana zawita do systemu iOS. Domniemywać można, że już iOS8.1 będzie wyposażony w funkcję konfiguracji panelu Cetrum Kontroli, a przypomnę że do publicznego wydania iOS8 pozostało nam jeszcze około trzech miesięcy. Wiele z nowości w "ósemce" oceniam bardzo pozytywnie, szczególnie opcję wymiany danych pomiędzy aplikacjami, lecz nadal ubolewać będę nad brakiem możliwości zmiany domyślnych aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu