Apple

Apple Design Awards 2014 rozdane

Rafał Kurczyński
Apple Design Awards 2014 rozdane
5

Apple Design Awards - impreza organizowana co roku przez Apple, mająca na celu wyłowić najpiękniejsze i najciekawsze aplikacje na systemy mobilne oraz OS X. W tym roku nominowano aż dwanaście tytułów, z czego jedynie dwie pozycje są programami dla systemu OS X. Impreza, organizowana jest każdego...

Apple Design Awards - impreza organizowana co roku przez Apple, mająca na celu wyłowić najpiękniejsze i najciekawsze aplikacje na systemy mobilne oraz OS X. W tym roku nominowano aż dwanaście tytułów, z czego jedynie dwie pozycje są programami dla systemu OS X.

Impreza, organizowana jest każdego roku, począwszy od pamiętnego Human Interface Design Excellence (HIDE). Celem eventu jest wyróżnienie twórców najładniejszych aplikacji dla komputerów i urządzeń mobilnych Apple, które mogą być wzorem do naśladowania dla pozostałych programistów.

Pierwsze dwie nagrody, to wyróżnienie pracy studentów, a dwie zwycięskie ekipy odpowiedzialne są za stworzenie PanoPerfect i Addimal  Adventure.

PanoPerfect jest aplikacją, umożliwiającą łatwą publikację zdjęć panoramicznych zrobionych iPhone, w sieci społecznościowej, stworzonej na wzór Instagrama. Addimal Adventure jest kolorową grą edukacyjną dla najmłodszych użytkowników iPhone.

Kolejne osiem tytułów, to pozycje dedykowane iPhone, a są to: Threes, Blek, Device 6, Yahoo! News Digest, Storehouse, Leo's Fortune, Sky Guide i Monument Valley.

Pierwsze trzy pozycje oraz ostatnia - Monument Valley, to gry logiczne, które odróżniają się od wszystkich innych swoim minimalistycznym designem oraz sposobem rozgrywki. Yahoo! News Digest jest bardzo ciekawym czytnikiem wiadomości, wyróżniającym się z tłumu bardzo wygodnym podejściem do przeglądania treści.

Storehouse jest ciekawym programem, umożliwiającym nam bardzo proste tworzenie historyjek obrazkowych, które następnie możemy zapisać i udostępnić w sieciach społecznościowych. Leo's Fortune jest piękną, przygodową grą platformową, a Sky Guide pozwoli odkryć nam, jak niesamowitym miejscem jest kosmos.

Dwie ostatnie aplikacje, dedykowane są komputerom Mac i sąto Cinemagraph Pro i Day One.

Cinemagraph Pro jest niczym innym, jak programem do modyfikowania ścieżek filmowych na wzór Facebookowego Instagrama. Day One, jest prawdopodobnie najpiękniejszym i najprostszym kalendarzem dla systemu OS X, a sama aplikacja została niejednokrotnie doceniona przez samo Apple.

Moim zdaniem, zwycięskie tytuły są przepięknymi grami i programami, które cieszą oko i można o nich powiedzieć, że są wzorem do naśladowania dla programistów z całego świata. Warto stać się ich posiadaczem, choć szczególnie polecam Day One, który został przeceniony do ceny 8,99 euro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleos xiOSdesign2014