Ciekawe strony

To prawdopodobnie jeden z najfajniejszych kursów JavaScript w polskim internecie

Tomasz Popielarczyk
To prawdopodobnie jeden z najfajniejszych kursów JavaScript w polskim internecie
63

Programowanie stało się modne. Wszyscy wokół zachęcają do uczenia się kodowania i nie ma znaczenia, czy jest się chłopakiem czy dziewczyną, mężczyzną czy kobietą. Trudno się dziwić, bo programistów brakuje na potęgę.

Sposobów na rozpoczęcie przygody z programowaniem jest mnóstwo. W sieci znajdziemy ogromną liczbę materiałów źródłowych w różnych językach. Ja chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to krótkie, ale bardzo konkretne i przystępne wprowadzenie do JavaScript.

JavaScript dla kotów

JS for Cats, bo tak brzmi oryginalny tytuł tego małego kursu to dystrybuowana na licencji CC-0 prosta stronka www, którą stworzył Maxwell Ogden. Od niedawna w sieci jest dostępna spolszczona wersja kursu, której autorem jest Marcin Mikołajczak.

Dlaczego JavaScript i dlaczego akurat ten kurs?

Jest prosty, utrzymany w humorystycznym tonie i fajnie się go czyta. Nie od dziś wiadomo, że łatwiej zapamiętujemy rzeczy, które wywołują u nas jakieś emocje. Ten kurs wywołuje uśmiech na twarzy - od ucha do ucha. Poza tym znajdziemy tutaj właściwie wszystko, co niezbędne, aby opanować podstawy JavaScript. Oczywiście nie staniemy się potem od razu mistrzem kodowania w JS. Traktowałbym to raczej jako początek pięknej przygody.

A dlaczego JavaScript? Wydaje mi się, że po HTML i CSS to naturalna kolej rzeczy. Opanowanie tego języka daje nam ogromne wręcz możliwości, biorąc pod uwagę mnogość bibliotek JS. A to wspaniały punkt wyjścia do opanowania innych języków.

Zatem jeśli nie macie planów na weekend, sięgnijcie po JavaScript dla kotów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot