Apple

Jeden by rządzić nimi wszystkimi. Apple pracuje nad nowym układem

Kamil Świtalski
Jeden by rządzić nimi wszystkimi. Apple pracuje nad nowym układem
0

Według najnowszych informacji Apple pracuje nad autorskim układem, który odpowiedzialny będzie za kilka rodzajów łączności w ich produktach.

Apple to taka trochę Zosia-samosia świata technologicznego. Gdzie tylko może, stawia na autorskie rozwiązania. Takie, które pozwolą im mieć pełną kontrolę, a także sprawią że nie będą musieli dzielić się zyskami z innymi producentami. Jak informuje Mark Gurman na łamach Bloomberga, gigant z Cupertino chciałby nie korzystać dłużej z rozwiązań od Broadcom. Zamiast nich — pracuje nad własnym układem, który połączy w sobie kilka rodzajów łączności z jakich na co dzień korzystają w iPhone'y.

Nowy układ Apple ma oferować łączność komórkową, WiFi oraz Bluetooth

Według informacji którymi ze światem podzielił się Mark Gurman, autorski układ Apple oferujący łączność komórkową, WiFi oraz Bluetooth miałby trafić do pierwszych urządzeń w 2025 roku. O tym że firma robi co tylko w jej mocy by wszystko mieć "od siebie" wiadomo nie od dziś. Wiadomo też, że prace trwają, ale efektów wciaż nie widzieliśmy, chociaż wierząc dotychczasowym przeciekom - na przełomie 2024/2025 Apple chciałoby zastąpić modemy Qualcomma własnymi układami.

Na tę chwilę to jednak wciąż tylko strefa plotek i domniemywań. Nie ma się co oszukiwać — Apple gra według własnych zasad, stąpa własnymi ścieżkami i nie poddaje się presji — robi wszystko w swoim tempie. Ale jako że wciąż jeszcze nie mają żadnego własnego modemu, wyobrażam sobie że stworzenie tytułowego jednego, by rządzić nimi wszystkimi - odrobinę zajmie. Ale spokojnie. Mają czas.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news