Samsung

Jakie tablety szykuje Samsung w tym roku?

Jakub Szczęsny
Jakie tablety szykuje Samsung w tym roku?
1

Sam posiadam w domu tablet Samsunga - Tab Pro świetnie sprawdza się u mnie do konsumowania treści w Internecie, przeglądania sieci społecznościowych i w grze - ostatnio męczę tylko Injustice i jakoś nie może mi się to znudzić. Szczególnie podobała mi się zeszłoroczna edycja Samsung Galaxy Note 10.1,...

Sam posiadam w domu tablet Samsunga - Tab Pro świetnie sprawdza się u mnie do konsumowania treści w Internecie, przeglądania sieci społecznościowych i w grze - ostatnio męczę tylko Injustice i jakoś nie może mi się to znudzić. Szczególnie podobała mi się zeszłoroczna edycja Samsung Galaxy Note 10.1, który miałem okazję testować przez 3 tygodnie i przyznam, że jest to dla mnie wzór tabletu z Androidem, który sprawdzi się i w zabawie i w pracy (w ograniczonym dla tabletu zakresie).

Stąd od dłuższego czasu zadawałem sobie pytanie, z czym w tym roku wystartuje Samsung. Oczywiście, Koreańczycy nie zamierzają osiąść na laurach i też zobaczymy ważne dla rynku mobilnego premiery. Jak na razie wiadomo nam, że Samsung wypuści na rynek dwóch następców serii Galaxy Tab, która w poprzednim roku była naznaczona numerkiem 4. Oba urządzenia objawią się w dwóch wersjach gabarytowych - pierwszy Galaxy Tab AS (T350/351) i AL (T550/551). Pierwszy z nich, nieco biedniejszy będzie wyposażony jedynie w łączność WiFi bez wersji obsługującej sieci komórkowe. Drugi zaś będzie już oferowany w wersji łączności mobilnej. Przedmiotem spekulacji jest jak na razie wielkość owych urządzeń - jak wiadomo producenci raczej zwiększają tablety głównie z tego względu, że rośnie znaczenie phabletów na rynku.

Samsung nie zapomina o serii Galaxy Note i wraz z AS Plus (P350-351) będziemy mieć do czynienia podobnie, jak w następcy mniejszego Tab 4 z wersją obsługującą jedynie WiFi. AL Plus ma być już większy i posiadać topowe podzespoły i w prostej linii będzie zastępować większego Galaxy Note. W tym wypadku także nie wiemy jeszcze nic na temat specyfikacji nowych urządzeń od Koreańczyków i w tej kwestii nie ma co gdybać - z pewnością niemal wszystkiego dowiemy się niebawem dzięki niezawodnym w tej kwestii przecieków z Chin.

Kiedy premiera tych urządzeń? Spodziewamy się ich dopiero w drugim, bądź czwartym kwartale tego roku. Spodziewałem się ich nieco szybciej, zwłaszcza, że poprzedni Note 10.1 2014 Edition pojawił się bardzo wcześnie. Wszystkie urządzenia oczywiście zostaną wyposażone w Androida 5.0 Lollipop.

Grafika: 1, 2

Grafika przedstawia urządzenie Galaxy Note Pro

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu