Microsoft

Jaki Surface wybrać? Wielkie porównanie komputerów Microsoftu

Konrad Kozłowski
32

Rodzina komputerów Surface to już kilka naprawdę różnych od siebie urządzeń. Surface Laptop 2, Surface Pro 6 i Surface Book 2 stanowią człon mobilnych maszyn Microsoftu, ale w jakich zastosowaniach sprawdzą się najlepiej? Które urządzenie Surface wybrać?

Historia mobilnych komputerów Surface rozpoczęła się od tabletu aspirującego do bycia następcą laptopa. Surface Pro doczekał się już 6 generacji i jest zdecydowanie najlepszą wersją tego urządzenia, jaka powstała do tej pory. Ale tablet z podstawką i magnetyczną klawiaturą to nie jedyne urządzenie w ofercie Microsoftu, bo ta rozrosła się o dodatkowe maszyny - takie jak Surface Laptop oraz Surface Book. Pierwszy z nich to klasyczny laptop z charakterystycznymi cechami urządzeń Microsoftu, zaś drugi jest uosobieniem wizji firmy, według której tradycyjny komputer to zbyt mało, by w pełni komfortowo i efektywnie pracować i odpoczywać.

Porównanie Surface Laptop, Surface Pro i Surface Book

Na warsztat wzięliśmy wszystkie trzy komputery, przyjrzeliśmy im się z bliska i porównaliśmy wrażenia z użytkowania - to one są najważniejsze, bo opis dotyczący użytych materiałów przy produkcji czy specyfikacja nigdy nie oddadzą tego, jak z danego komputera się korzysta. Kiedy praca jest bezproblemowa? A co sprawia przeszkody? Jakie są największe zalety i wady każdego z porównywanych Microsoft Surface? Przypomnę, że na Antyweb znajdziecie już recenzje wszystkich komputerów: Surface Laptop 2, Surface Pro 6 i Surface Book 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu