Polska

Teraz w Poznaniu wystarczy Ci Jakdojadę do przemieszczania się komunikacją miejską

Grzegorz Ułan
Teraz w Poznaniu wystarczy Ci Jakdojadę do przemieszczania się komunikacją miejską
8

Jakdojadę ostatnio ze sporą dawką nowości i nowych lokalizacji, gdzie udostępniają świetną opcję kupna biletu komunikacji miejskiej wewnątrz aplikacji.

Korzystam z tej opcji odkąd wprowadzili ją w Warszawie, dzięki temu nie muszę pamiętać o kupowaniu biletu przed jakimś wyjazdem w miasto, a nawet nie muszę zabierać portfela (w autobusach to już rzadkość, ale w wielu tramwajach nadal można płacić tylko bilonem w automatach).

Bartosz Burek, prezes zarządu City-nav, operatora aplikacji Jakdojade:

W ciągu kilku miesięcy od uruchomienia możliwości zakupu biletów przez Jakdojade sprzedaliśmy już kilkaset tysięcy biletów. Dzięki Jakdojade pasażer nie musi się martwić o to, czy znajdzie kiosk lub automat z biletami w pobliżu przystanku. Użytkownik Jakdojade nie musi nawet orientować się w taryfie, by zapłacić za swój przejazd - aplikacja automatycznie podaje cenę biletu za daną trasę.

Od teraz mieszkańcy Poznania w swojej aplikacji znajdą nową zakładkę, gdzie można będzie zakupić bilety czasowe 10-minutowe czy 40-minutowe lub na jeden przejazd. Dostępne są też krótkookresowe na 1,2, 3 i 7 dni.

Bilet możemy również zakupić z poziomu wyszukiwarki połączeń, aplikacja podpowie wtedy jaki rodzaj powinien nam wystarczyć na wybraną trasę. Co do płatności za bilet - użytkownicy iPhone mają dwie opcję, albo kartą płatniczą albo BLIKIEM (polecam, działa to wyśmienicie), natomiast posiadacze telefonów z Androidem mogą skorzystać dodatkowo z udostępnionych ostatnio płatności Google Pay.

Aktualnie z kupna biletu przez aplikację mogą korzystać już mieszkańcy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, Warszawy, Trójmiasta, Leszna i Łodzi, no i teraz Poznania.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu