Po Godzinach

Natalia Siwiec niczym Sharon Stone? To będzie lepszy film o gangsterach niż te od Patryka Vegi

Paweł Winiarski
Natalia Siwiec niczym Sharon Stone? To będzie lepszy film o gangsterach niż te od Patryka Vegi
11

Widzieliście już zwiastun nowego polskiego filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa"?. Jeśli nie, to zachęcacam - jest typowo polski, przaśny, ale jednocześnie zapowiada lepszy film niż taśmowa gansgsterska papka Patryka Vegi.

Patryk Vega to dość istotna postać na polskim rynku filmowym, pokazuje bowiem dość smutną kondycję polskiego kina rozrywkowego. Chyba wszyscy zapomnieliśmy już, że jego wcześniejsze filmy były całkiem niezłe, ale raczej nie zapomnimy jak od kilku lat jego produkcje zarabiają ogromne pieniądze. Gość potrafi wyczuć to, czego potrzebuje masowy polski widz, zrobić szybko film, a potem liczyć pieniądze z biletów. Biznesowego sznyty odmówić mu więc nie można. A co do samych filmów - myślę, że wszystko zostało już powiedziane, ja odpuściłem po serialu Kobiety Mafii - nie dam rady więcej.

Przeczytaj też: Recenzja "Polityki" Patryka Vegi

Wpadłem własnie na zwiastun nowego polskiego filmu gangsterskiego - "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", za który odpowiedzialny jest Maciej Kawulski. Ten sam Maciej Kawulski, który stał za filmem Underdog i stoi za federacją mieszanych sztuk walki KSW.

Nie ukrywam, że zwiastun mocno pachnie Vegą, jest sporo przekleństw (ale jednak w momentach śmieszniejszych niż u Vegi), jest też popularna na serwisach plotkarskich Natalia Siwiec, która z rozłożonymi nogami świeci czerwonymi majtkami już w pierwszej minucie trailera. Tak, zapowiada się typowo polski film z dość specyficznym humorem.

To ballada gangsterska okraszona sporą ilością humoru, opowiadana z perspektywy człowieka, który na przełomie XX i XXI wieku zajmował się bandytką w Polsce. To pełna zwrotów akcji historia o dochodzeniu do władzy i wielkich pieniędzy w świecie, gdzie charakter i siła znaczą nie mniej niż lojalność i przyjaźń. Tworząc własną grupę przestępczą, można wiele zyskać i bardzo wiele stracić.

- mówi odtwórca głównej roli, Marcin Kowalczyk w artykule na kultura.onet.pl.

Kawulski wspomina natomiast o przyjaźni i miłości w środowisku gangsterskim, na czym ma w dużej mierze bazować film "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

W filmie wystąpią Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krostowska - pojawią się też Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz. Jak więc widzicie jest tu kilka znanych nazwisk. Film trafi do kin 3 stycznia 2020 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu