Poradniki

Jak zmienić hasło do konta na FB? Instrukcja krok po kroku

0

Regularna zmiana hasła to podstawa bezpieczeństwa w sieci. Z tego poradnika dowiesz się, jak zmienić hasło na Facebooku

Zmiana hasła do konta to jedna z podstawowych rzeczy, o której powinniśmy pamiętać podczas poruszania się po sieci. To w końcu pierwsza linia zabezpieczeń, chroniących nasze dane, wiadomości, pliki czy środki. Aby uchronić się przed ewentualnym włamaniem na konto, dobrą praktyką jest zmiana hasła przynajmniej raz na kilka miesięcy. Hakerzy, którzy dokonują włamań, często obierają za cel konta na portalach społecznościowych, ponieważ są one kopalniami danych osobowych. Zwłaszcza użytkownicy Facebooka – największego serwisu społecznościowego – są narażeni na potencjalne ataki. Dbanie o profilaktykę jest bardzo ważne, dlatego chcemy pomóc Ci w utrzymaniu dobrych nawyków zarządzania hasłami. W tym poradniku pokażemy jak zmienić hasło na fb przy użyciu różnych platform, abyś mógł mieć pewność o bezpieczeństwo swoich danych.

Jak zmienić hasło na FB na komputerze przez przeglądarkę Internetową?

Aby zmienić hasło na Facebooku w przeglądarce, musisz najpierw udać się na stronę główną portalu. Następnie rzuć okiem na prawy górny róg i kliknij strzałkę zlokalizowaną po prawej stronie od dzwoneczka powiadomień. Pod kafelkiem zawierającym imię i nazwisko znajdziesz zakładkę Ustawienia i prywatność, wybierz ją, a następnie kliknij Ustawienia oznaczone ikoną koła zębatego. Chcemy zmienić hasło na fb dlatego musimy dostać się do ustawień logowania. Znajdziesz je po lewej stronie w zakładce Bezpieczeństwo i logowanie. Ujrzysz szereg ustawień, jednak nas interesuje sekcja Logowanie, dzięki której przejdziemy do szczegółów zmiany hasła na fb. Po prawej stronie od kafelka Zmień hasło znajdziesz przycisk Edytuj. Po kliknięciu w przycisk otworzy się panel do wpisania starego i nowego hasła.

zmiana hasła fb

Jakie hasło wybrać? Cóż, chodzi o bezpieczeństwo, dlatego hasło powinno przybrać formę skomplikowanego kodu, do którego dostęp masz tylko Ty. Wykorzystaj kombinację cyfr, małych i wielkich liter oraz znaków specjalnych. Tylko w takim wypadku zmiana hasła do fb będzie miała sens. Unikaj używania w haśle imienia lub nazwiska. Po wpisaniu odpowiedniej sekwencji wybierz opcję Zapisz zmiany. Gotowe. Hasło do Facebooka zostało zmienione. Przejdźmy do zmiany hasła na fb w aplikacji mobilnej.

Jak zmienić hasło na FB na telefonie z Androidem?

Wspominaliśmy już nie raz, że Facebook posiada spójny interfejs użytkownika. Dzięki temu zmiana hasła na fb w telefonie będzie przypominała czynności wykonane w przeglądarce. Pierwszy krok to oczywiście uruchomienie aplikacji. Po zalogowaniu kliknij swój awatar, lub trzy poziome kreski (zależne od wersji Facebooka), przesuń palcem niżej i kliknij zakładkę Ustawania. Następnie zjedź do sektora Bezpieczeństwo i wybierz kafelek Bezpieczeństwo i logowanie. Podobnie jak przy zmianie hasła w przeglądarce musisz wybrać Zmień hasło zlokalizowane w zakładce Logowanie. Aplikacja przeniesie Cię do okna, gdzie będziesz mógł wprowadzić nowe hasło. Ponownie przypominam o zaniechaniu używania imienia i nazwiska oraz wykorzystaniu cyfr. Wpisałeś odpowiednio trudny kod? Świetnie! Kliknij Zaktualizuj hasło. Zmiana hasła do fb na telefonie z Androidem została zakończona.

Jak zmienić hasło na FB na telefonie z systemem iOS?

No właśnie, a co z iOS? To przecież dwa zupełnie różne systemy. Owszem, ale z biegiem czasu Facebook dostosował swoją aplikację w niemalże identycznym stylu dla obu systemów. Jeśli więc zastanawiasz się jak zmienić hasło do Facebooka na telefonie z iOS, to postępuj dokładnie tak, jak zostało to opisane wyżej. Choć pewne kosmetyczne kwestie mogą się różnić, to sama procedura i wybór opcji będą niezmienne.

Facebook
Źródło: Depositphotos

Jak widzisz zmiana hasła na fb jest bardzo prosta, wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, które zapewnią bezpieczeństwo. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zmiana hasła na Facebooku dalej sprawia trudności, to śmiało zadaj pytania w komentarzu. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu