Ciekawe strony

Jak zarabiają Twoje ulubione marki internetowe?

Tomasz Popielarczyk
Jak zarabiają Twoje ulubione marki internetowe?
0

Zapewne większość czytelników AW zdaje sobie sprawę z tego, jak zarabia Google, z czego utrzymuje się Apple, jak robi pieniądze Facebook. Są jednak takie serwisy i usługi, których źródło przychodów może stanowić dla niektórych zagadkę. Jak to sprawdzić? Otóż jest pewien bardzo fajny sposób. Aplik...

Zapewne większość czytelników AW zdaje sobie sprawę z tego, jak zarabia Google, z czego utrzymuje się Apple, jak robi pieniądze Facebook. Są jednak takie serwisy i usługi, których źródło przychodów może stanowić dla niektórych zagadkę. Jak to sprawdzić? Otóż jest pewien bardzo fajny sposób.

Aplikacja nazywa się "How do they make money?" i wyświetla w przyjemny dla oka sposób kilkadziesiąt różnych marek oraz ich źródło finansowania. Jak możecie zobaczyć poniżej, każda marka została umieszczona w okręgu. Kliknięcie na nią powoduje wyświetlenie okienka z informacjami w jaki sposób zarabia (czy to poprzez sprzedaż powierzchni reklamowej, subskrypcję, model fremium czy może tantiemy), jak prezentuje się stosunek poszczególnych źródeł przychodu do całości, a także czy jest rentowna. Na samym dole okienka znajdziemy czasem też krótki, dosadny komentarz wyjaśniający ewentualne wątpliwości.

Marki możemy filtrować ze względu na źródło dochodu oraz rodzaj oferowanej usługi. Lista dostępnych pozycji nieustannie się powiększa, a za całość odpowiada agencja SEER Interactive. Idea bardzo mi się podoba. Chyba trudno w bardziej czytelny i przejrzysty sposób zaprezentować skąd czerpią pieniądze nasze ulubione serwisy. Szkoda, że zabrakło konkretów w postaci liczb, ale wtedy całość mogłaby trochę stracić na przystępności i czytelności. Całość jest bardzo przystępnym obrazem tego jak się robi pieniądze w sieci.

Stronę znajdziecie pod adresem rcs.seerinteractive.com/money.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu