Chrome

Jak wyłączyć powiadomienia w Chrome? Odpowiadamy!

GU
Grzegorz Ułan
36

Wiem, u nas też wyskakują takie zapytania, odkąd pojawiła się taka opcja w Google Chrome wiele serwisów skorzystało z niej, by wysyłać swoim czytelnikom, co jakiś czas ważne komunikaty. Aby je włączyć witryny wysyłają zapytanie do użytkowników w postaci wyskakującego okienka, gdzie możemy zezwolić na wysyłkę, bądź ją zablokować. Użytkownicy, którzy zawsze blokują, mogą więc być nimi zirytowani, wchodząc na nowe serwisy i musząc każdorazowo je blokować.

Osobiście włączam je w wybranych witrynach, na innych blokuję, więc nawet nie zastanawiałem się czy można same wyskakujące pytania zablokować, bo z nich korzystam. Przeglądarka Google Chrome ma wbudowany mechanizm ich blokowania, wiem że różnie on działa i warto pokazać jak to zrobić osobom, które chcą pozbyć się tych wyskakujących okienek na dobre w Google Chrome na różnych platformach.

Zobacz też: Blokada ekranu – dlaczego warto mieć ją włączoną?

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome na platformie Windows

Powiadomienia push

Aby zablokować te powiadomienia w przeglądarce na komputerze możemy odwiedzić ten link do ustawień powiadomień w przeglądarce chrome://settings/content/notifications i zablokować wyskakujące powiadomienia.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome Windows

Jest tu też dodatkowa opcja pokazywania powiadomień dyskretnie, ale szczerze powiedziawszy oba ustawienia nie wpływają na większość powiadomień. Próbowałem zaznaczać pierwszą opcję, później drugą i okienka nadal wyskakiwały na niektórych stronach. Dopiero ręczne zablokowanie danej witryny skutkowało zniknięciem tych powiadomień przy kolejnych wizytach.

Pod tym samym linkiem do ustawień w Google Chrome możecie przejrzeć już udzielone zgody czy blokady, edytować je, zmieniać dodawać lub usuwać. U mnie naliczyłem już kilkanaście takich zgód, po przejrzeniu parę wyleciało, musiałem przez pomyłkę włączyć.

Sprawdź też: Zapisane hasła Chrome

Dodatkowo sprawdziłem jeszcze jeden scenariusz, a mianowicie, co się stanie, jak wyczyścimy ciasteczka dla danego serwisu? Okazało się, że na przykład na stronie virginmobile.pl, ta czynność omija tę blokadę w ustawieniach witryny w Chrome i okienko wyskakuje na nowo, mimo założonej blokady, co widać na poniższym zrzucie.

Wyskakujące powiadomienia Chrome Windows

Dla takich uciążliwych witryn skuteczne jest ręczne zablokowanie JavaScript w ustawieniach danej strony. Po takim zablokowaniu, żadne pop-upy, pushe już się nie pojawiają, nawet po wyczyszczeniu ciasteczek.

Blokada uciążliwych powiadomień Chrome

Zobacz też wpis - przeglądarki internetowe ranking.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome na Androidzie

W mobilnej wersji Google Chrome wchodzimy w ustawienia przeglądarki, następnie ustawienia witryny i później wybieramy pozycję powiadomienia, a tam już suwakiem blokujemy wyskakujące powiadomienia.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome Android

Niestety i ta blokada nie działa na niektóre serwisy i w mobilnej przeglądarce Chrome, w której ustawienia dla poszczególnych witryn się nie synchronizują z wersją desktopową, ręczne zablokowanie będzie skuteczne (virginmobile.pl poszedł tu po bandzie i swoje okienku przy przycisku blokuj zrobił tak, że ma się wrażenie, iż jest nieaktywne, ale działa). Wyczyszczenie ciasteczek również omija jednak tę blokadę. Ręczna blokada JavaScript wprawdzie i tu zadziała, ale blokadę taką możemy ustawić tylko na wszystkie strony www.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome na iOS

W Google Chrome na iOS sytuacja jest już bardziej klarowana. Wyskakujące powiadomienia możemy zablokować w ustawieniach przeglądarki. Wchodzimy w Ustawienia - Ustawienia treści - Blokuj wyskakujące okienka, blokujemy i działa. Żadnych powiadomień, również na virginmobile.pl.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome iOS

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome na macOS

W Google Chrome na macOS wyłączenie powiadomień działa tak samo, jak na platformie Windows. W przypadku problemów z niektórymi witrynami również i tu zadziała wyłączenie dla nich JavaScript w ustawieniach danej strony.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome macOS

Naszych powiadomień nie musicie blokować, wysyłamy rzadko i tylko ważne wiadomości:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu