Felietony

Jak warszawscy taksówkarze zrobili dobrze Uberowi

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

131

Dziś w Warszawie rozpoczął się strajk taksówkarzy. Strajk wymierzony głównie w Ubera, który staje się dla nich coraz większą konkurencją. Niestety, jak to bywa przy tego typu pomysłach, poza tym, że wszyscy dowiedzą się o strajku to najbardziej w tej sytuacji poszkodowani będą mieszkańcy. Mogą po...

Dziś w Warszawie rozpoczął się strajk taksówkarzy. Strajk wymierzony głównie w Ubera, który staje się dla nich coraz większą konkurencją. Niestety, jak to bywa przy tego typu pomysłach, poza tym, że wszyscy dowiedzą się o strajku to najbardziej w tej sytuacji poszkodowani będą mieszkańcy.

Mogą powstać duże korki i na dodatek może wystąpić problem z zamówieniem taksówki. Co na to Uber?

Amerykańska firma przygotował dziś dla wszystkich swoich użytkowników w Warszawie specjalny rabat. Każdy kto chce zamówić dziś przejazd przez Ubera, w godzinach między 6:00 a 14:00 dostanie 50% rabatu. Cały komunikat okrasili natomiast bardzo delikatną złośliwością lub też wytykiem odnośnie dzisiejszej sytuacji:

Ideą Ubera jest wprawianie miast w ruch – łączenie ludzi z bezpieczną i niezawodną możliwością transportu za pomocą jednego kliknięcia.
...
Ze względu na przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym 24.09.2015 udostępniamy poniższy kod promocyjny uprawniający do 50% zniżki na przejazd w godzinach 6:00 – 14:00. Kod wykorzystać mogą zarówno ci, którzy korzystają z aplikacji na co dzień, jak i nowi użytkownicy.

I powiedźcie, kto w tej sytuacji wydaje się pozytywnym bohaterem, a na kogo mieszkańcy będą się dziś wściekać? Bardzo słaba akcja ze strony taksówkarzy odbije się na nich mocno negatywnie i niestety, to starcie zdecydowanie wygrywa Uber, który dobrym zagraniem marketingowym zaznacza swoją obecność na rynku.

Taksówkarze zapomnieli chyba, że w przeciwieństwie do górników świadczą usługi dla mieszkańców miasta. Spowodowali więc, że dla klientów ich protest jest podwójnie bolesny: powstaną korki i będzie problem z zamówieniem taksówki.

Ten tekst nie oznacza, że zmieniłem zdanie, co do Ubera w Polsce. Nadal nie podoba mi się sposób działania i rozliczania się ze swojej działalności. Natomiast sama usługa jest świetna i z tym trudno jest polemizować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot