Microsoft

Jak usunąć konto Microsoft na komputerze?

Jakub Szczęsny
0

Czy usunięcie konta Microsoft w komputerze jest trudne? Cóż, to zależy. Jeżeli nie wiemy dokładnie, czego szukać - może się okazać że przebrnięcie przez meandry różnych przełączników może być problematyczne - szczególnie w kontekście znalezienia tego odpowiedniego. Ale spokojnie - my Wam powiemy w jaki sposób należy to zrobić szybko i bezboleśnie. Przy okazji odpowiemy na kilka pytań!

Konto Microsoft może okazać się nie lada utrapieniem - na przykład w sytuacji, gdy po prostu podpięliśmy drugie, ale nie chcemy z niego korzystać, bo na przykład dana osoba już na konkretnej maszynie nie będzie się logować. Wtedy, by chronić jej dane, warto pozbyć się konta Microsoft, które może na przykład zostać zaatakowane przez cyberprzestępców. Może okazać się, że takie nieusunięte, obecne w pececie konto MS może stać się dla nas nie lada utrapieniem. A zatem - zaczynamy nasz poradnik na temat tego, w jaki sposób najlepiej usunąć konto Microsoft!

Jak usunąć konto Microsoft na komputerze osobistym?

Konto Microsoft w systemach Windows od "ósemki" jest łącznikiem użytkownika z interaktywnym sklepem z aplikacjami, a także metodą na podpięcie się do usług. My jednak opiszemy to, jak to działa w systemach Windows 10 oraz Windows 11 - gdyż te są obecnie wspierane przez Microsoft. Raczej niewiele osób jeszcze pracuje na Windows 8 i 8.1: jeżeli to robicie, to zdecydowanie powinniście przestać. Jest to niebezpieczne i po prostu nikomu nie radzimy pracować na OS-ie, który ma niełatane dziury bezpieczeństwa.

Aby usunąć konto Microsoft z urządzenia z Windows 10 na pokładzie: przejdź do łącza: Ustawienia > Konta > e-mail & konta. Następnie wybierz to konto i zwyczajnie wybierz pozycję "Usuń". Musisz po tym potwierdzić tę operację i cóż, to właściwie wszystko jeżeli chodzi o system Windows 10.

W systemie Windows 11 wygląda to już nieco inaczej. Należy przenieść się do łącza: Ustawienia > Konta > i na liście kont analogicznie jak na obrazku (choć zaznaczone konto nie jest kontem MS), należy wybrać "usuń". Wtedy możemy być pewni, że konto Microsoft będzie nie do użycia na komputerze.

Jak usunąć konto Microsoft na komputerze służbowym?

W przypadku kont służbowych sytuacja jest podobna, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż w organizacjach mogą panować nieco inne procedury. Czasami jest tak, że to administrator urządzenia musi dokonać takiej akcji. Ewentualnie, otrzymasz stosowną instrukcję zgodną ze swoją organizacją. Jeżeli jednak jesteś pewny / pewna, że możesz to zrobić: zrób to tak, jak zaznaczyliśmy powyżej.

Jak usunąć konto Microsoft Store na komputerze?

Po usunięciu kont Microsoft, ulatuje również historia dotycząca sklepu Microsoft Store. Jeżeli zatem usunęliście już wszelkie ślady po koncie Microsoft ze swojego komputera - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Możecie to tak zostawić i cieszyć się wolnością.

Sprawdź też: Jak usunąć konto na Tik Toku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu