Ciekawe strony

Jak ułatwić sobie blogowanie czyli 100+ narzędzi do wordpress-a

GM
Grzegorz Marczak
1

Mashable.com publikuje co jakiś czas posty zawierające listę ciekawych narzędzi lub serwisów, lub zasobów. Ponieważ ostatnio pokazało się kilka ciekawych zestawień dotyczących blogowania przy użyciu wordpress-a dlatego chciałem je przypomnieć. Przede wszystkim zestawienia takie są bardzo pomo...

Mashable.com publikuje co jakiś czas posty zawierające listę ciekawych narzędzi lub serwisów, lub zasobów. Ponieważ ostatnio pokazało się kilka ciekawych zestawień dotyczących blogowania przy użyciu wordpress-a dlatego chciałem je przypomnieć.

Przede wszystkim zestawienia takie są bardzo pomocne dla osób, które mają mało czasu (jak ja) na przeszukiwanie internetu i znajdywanie pomocnych dodatków do swojego bloga. Na moim przykładzie (mojego bloga) mogę podać przynajmniej kilka elementów, które wymagają poprawy lub zainstalowania odpowiedniego dodatku (komentarze, narzędzia do administracji, zarządzanie obrazkami itp).

Oto lista zasobów i dodatków do wordpress-a, które do tej pory zostały opisane na mashable.com:

Komentarze - czyli wszystko co można zrobić z komentarzami na naszym blog (z pewnością skorzystam z kilku wymienionych w tym spisie dodatków).

Administracja - czyli wszystko co jest potrzebne do zarządzania naszym blogiem, naszymi dodatkami, administracji i backupem bazy danych, tworzeniem nowych ról i profili itp.

Ajax - jak wszyscy wiem dobre wykorzystanie ajaxa wpływa na funkcjonalność naszej strony, w tym zestawieniu znajdziemy dodatki wykorzystujące tę technologie i poszerzające funkcjonalność naszego bloga o różnego rodzaju sondy, rankingi, oceny itp.

Mulitmedia - wszystko co jest potrzebne do zbudowania galerii w naszym blogu, do umieszczenia w nim muzyki, filmów video czy też podcastów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu