Google

Większość z nas nie potrzebuje Google Meet w Gmailu. O to, jak go wyłączyć

Krzysztof Kurdyła
Większość z nas nie potrzebuje Google Meet w Gmailu. O to, jak go wyłączyć
18

Koronawirus spowodował, że wszystkie usługi typu wideokonferencje stały się oczkiem w głowie stojących za nimi firm. Na fali tych wydarzeń także Google wprowadziło zmiany, zmieniając Hangouts Meet w Google Meet i dodając możliwość wejścia do wideokonferencji bezpośredni z Gmaila.

Oczywiście dla ludzi, którzy nie korzystają z tej konkretnej usługi, których wbrew pozorom nie jest mało, dodatkowy i niepotrzebny element interfejsu użytkownika jest po prostu irytujący. UI/UX naszych cyfrowych usług są coraz bardziej przeładowane, a obecne promowanie na siłę różnych „niezbędnych” nowości, tylko pogarsza sytuację. Na szczęście Google wprowadziło możliwość ukrycia tego przycisku. Poniżej znajdziecie instrukcję, co należy zrobić, żeby pozbyć się odnośników do Google Meet na stałe:

  • Otwórz Gmaila.
  • Kliknij w ikonę Ustawień (zębatka) w prawym górnym rogu ekranu.
  • Wybierz “Ustawienia” z menu kontekstowego.
  • Kliknij w zakładkę “Chat i Meet”
  • W dziale “Meet:” wybierz “Ukryj sekcję Meet w menu głównym”
  • Kliknij “Zapisz zmiany”

Należy pamiętać, że nie każdy będzie w stanie skorzystać z tej drogi. Jeśli jesteście pracownikami korporacji i korzystacie z firmowego konta G Suite, może się okazać, że Wasz administrator nie udostępni Wam tej opcji.

Google Meet to zaawansowane narzędzie do wideokonferencji, będące wcześniej częścią płatnego pakietu G Suite. W związku z koronawirusem zostało udostępnione za darmo i umożliwia odbywanie spotkań w gronie do 100 użytkowników. Do 30 wrześnie nie ma żadnych limitów czasowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu